Zájezdy 224 323 074 Letenky 224 323 073

Stovky ostrovů a ostrůvků, které zvědavě vykukují svými zelenými kloboučky s bílou krempou písčitých pláží nad zvlněný tyrkysový samet Indického oceánu. Usměvavé domorodé obyvatelstvo se pečlivě stará o komfort návštěvníků ze všech koutů světa přijíždějících se sem ohřát. Teplá mořská voda vábí vášnivé potápěče k okamžitému ponoru mezi veselá hejna pestrobarevných rybiček a horký bílý písek vybízí k zaboření bosých chodidel do své hebké náruče. Místo jako stvořené pro únik od chaosu velkoměsta a stresu pracovního dne.


Podnebí na Maledivách je tropické – slunečné, horké a vlhké. Během roku Vás mohou zastihnout dva monzuny: severozápadní v období od května do října a jihovýchodní v období od listopadu do dubna. Obvykle však deště přicházejí v měsících červnu a červenci a představují příjemný večerní deštík. Průměrné teploty neklesnou pod 25 °C, a to ani v noci. Ideální doba pro návštěvu je od listopadu do dubna. Na Maledivách je po většinu roku vlhko, nejsušší období je leden a únor. Turistická sezóna probíhá celoročně, nejvhodnější je pobyt v období od listopadu do dubna, průměrné denní teploty se pohybují v zimě kolem 27 °C, v létě kolem 31 °C. Prší poměrně často, někdy i několikrát denně.


Co navštívit?

Malé - ať již den strávíte prohlídkou pamětihodností či nakupováním, ve městě Malé máte jedinečnou možnost bližšího seznámení se s místními obyvateli.

Podmořský a mořský svět - šnorchlování a potápění je zde opravdu jedinečné. Nachází se zde více jak tři čtvrtiny všech druhů korálových ryb, které obývají tuto planetu. Fanoušci potápění si tu vychutnají vzrušení z přítomnosti mořských želv, rejnoků, murén, delfínů či velrybích žraloků a jsou proto oblíbeným místem nejen turistů, ale i profesionálních potápěčů a surfařů.


Co ochutnat?

Hlavní město Malé nabízí jednoduché restaurace s mezinárodní kuchyní stejně jako s místními specialitami. Nejrozšířenější pochoutkou jsou ryby a všemožné mořské speciality připravované na mnoho způsobů. Dále pak grilované či pečené kuřecí a jehněčí maso s velmi ostrým kořením a výtečnými omáčkami. Jako příloha je nejoblíbenější rýže, brambory a velká zeleninová obloha. V resortech je strava většinou mezinárodní. Místními specialitami jsou míchané nápoje – koktejly. Neznámějším je The Maldive Lady lišící se svým složením od ostrova k ostrovu. Alkoholické nápoje jsou k dispozici pouze na ostrovních resortech nikoliv na místních ostrovech, kde je prohibice.


Zdravotnictví

Zdravotnické ošetření je poměrně drahou záležitostí. První pomoc poskytne každá recepce hotelu nebo půjčovna potápěčského náčiní. Jejich pracovníci, pokud sami nedokážou efektivně pomoci, zařídí příjezd lékaře, případně i převoz do nemocnice. Základní zdravotnická péče na Maledivách je na slušné úrovni, náročnější zákroky se ale provádějí na Srí Lance, Singapuru nebo ve Spojených arabských emirátech.

Elektřina: ve všech hotelích je elektrický proud o napětí 220V a 50 Hz. Některé hotely mívají evropsky typizované zásuvky, přesto doporučujeme před cestou zakoupit adaptér.

Podrobné informace o aktuálních podmínkách vstupu, bezpečnostní situaci, celních a devizových předpisech a doporučení turistům naleznete na www.mzv.cz

Dostupné Destinace

Mapa

počasí tento měsíc

31 °C Oblačno
27 °C Teplota vody

počasí celoročně

Časové pásmo

Oproti ČR +3 hod v době letního času, +4 hod v době zimního času (některé ostrovy mají vlastní čas)

Délka letu z Prahy

Celková doba letu z Prahy na Maledivy se pohybuje okolo 12 hodin. Na Maledivy se létá s jedním přestupem dle vybrané letecké společnosti.

Vízové informace

Ke vstupu na Maledivy není zapotřebí vízum. Jedinou podmínkou povolení ke vstupu pro občany ČR je platný cestovní pas, jehož doba platnosti přesahuje dobu pobytu v zemi alespoň o šest měsíců.

Oficiální název

Maledivská republika

Měna

Rufiyaa "Maledivská rupie" (1 MVR = cca 1.30 CZK)

Hlavní město

Male

Jazyk(y)

divechi (maledivština)

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. Souhlasím s podmínkami. Více informací zde.