Zájezdy 224 323 074 Letenky 224 323 073

Dominikánská republika bývá někdy pro svou krásu nazývána "perlou Karibiku". Cestovatele a návštěvníky z celého světa přitahuje především svými rozlehlými plážemi s bělostným pískem a vysokými palmami, tyrkysovým mořem, historickými památkami a bujnou vegetací oplývající přírodou. Není náhodou, že již Kryštof Kolumbus, který pro Evropany ostrov Hispaniola v roce 1492 objevil, napsal v dopise královně Isabele Kastilské: "Toto je nejkrásnější země, kterou kdy lidské oko spatřilo."


Na ostrově panuje celoročně velmi příjemné podnebí. Nejtepleji je od června do září, kdy se průměrná teplota pohybuje okolo 30°C, relativně nejchladněji je pak v lednu a únoru s průměrnou teplotou od 24 do 26°C. Teplota vody v Karibském moři (Santo Domingo, Juan Dolio, Punta Cana) je od 25 do 31°C a v Atlantiku (Puerto Plata) od 23 do 27°C. Nejvíce srážek se vyskytuje v září a listopadu, ale i v těchto měsících je pobyt v Dominikánské republice velmi příjemný, neboť srážky velmi rychle střídá opětovný sluneční svit.


Co navštívit?

Juan Dolio - nachází se v jižní části ostrova, cca 35 km od mezinárodního letiště Santo Domingo a 45 km od stejnojmenného hlavního města. Letiště Punta Cana je vzdáleno cca 2-3 hod. Tato původně rybářská vesnice je dnes rušným centrem s několika hotely a pulsujícím nočním životem. Díky malé vzdálenosti od Santo Dominga je letovisko častým místem víkendových pobytů místních obyvatel. Bohatý podmořský svět nabízí ideální možnost k šnorchlování či potápění, vzhledem k výskytu korálů a mělkému moři při pobřeží však doporučujeme boty do vody. Místní golfové hřiště nabízí ideální podmínky pro milovníky golfu. Juan Dolio je navíc ideálním výchozím bodem k výletům po Dominikánské republice.

Boca Chica - nachází se v jižní části ostrova, cca 25 km od mezinárodního letiště Santo Domingo a 35 km od hlavního města Santa Dominga. Letiště Punta Cana je vzdáleno cca 3 hod.Tato (stejně jako Juan Dolio) původně rybářská vesnice je dnes nejrušnějším centrem jižního pobřeží. V okolí hotelů je nespočetné množství restaurací, obchůdků se suvenýry, mini marketů a barů s místní muzikou – merenque. Stejně jako Juan Dolio i Boca Chica je oblíbena mezi místním obyvatelstvem během víkendů a ideálním výchozím bodem k výletům po Dominikánské republice. V tomto letovisku je výrazně lepší pláž s bílým pískem než v nedalekém Juan Dolio, v němž milovníci golfu mohou využít nabídky golfových hřišť.

Punta Cana - turisticky nejznámější a rovněž nejhezčí letovisko Dominikánské republiky se nachází ve východní části ostrova. Spolu s Bayahibe je nejoblíbenější místní lokalitou na dovolenou pro své pláže s jemným bílým pískem a palmovými háji, které spoluvytváří tento exotický ráj. Úroveň všech zdejších hotelů je velmi vysoká, najdete tu zastoupení mnoha mezinárodních řetězců nabízejících oblíbený program All Inclusive a širokou nabídku (nejen vodních) aktivit. Jako další možnost vyžití nabízí Punta Cana i např. delfinárium a širokou nabídku dalších aktivit.


Co ochutnat?

Základem velké části jídel je rýže, fazole a nebo smažené banány. Častou součástí jídelníčku je dušená zelenina a hlavně drůbeží maso. Najdete zde ale i pokrmy s vepřovým a skopovým masem, ovšem ty nejsou až tak rozšířené jako drůbeží (především kuřecí). Hovězí maso je zde prakticky raritou. Díky moři je dominikánská kuchyně samozřejmě bohatá na ryby a mořské plody. Nelze se nezmínit o místních vynikajících sladkostech, jež jsou ovšem mnohem sladší než u nás. Mezi další speciality patří lahodná káva s výrazným aroma. Kavárny v Dominikánské republice určitě nevynechejte.


Zdravotnictví

Zdravotní péče pro české občany a občany EU je na dostatečné úrovni a je poskytována převážně soukromými zařízeními. Platba je požadována v hotovosti. Je nutno věnovat pozornost uzavření kvalitního zdravotního pojištění již před cestou do země. Náklady na ošetření jsou pojištěnci vráceny až po návratu do ČR.

Elektřina: Místní napětí je 110 V, zásuvky jsou většinou amerického typu ( 2 ploché úzké vidličky). Pro nabíjení elektrických spotřebičů z Evropy je tedy zapotřebí redukce zásuvek, případně i adaptéru (pokud Vaše spotřebiče nemohu být nabíjeny napětím 110 V).

Podrobné informace o aktuálních podmínkách vstupu, bezpečnostní situaci, celních a devizových předpisech a doporučení turistům naleznete na www.mzv.cz

Dostupné Destinace

Mapa

počasí tento měsíc

27 °C Slunečno
27 °C Teplota vody

počasí celoročně

Časové pásmo

Oproti ČR -6 hod v době letního času, -5 hod v době zimního času

Délka letu z Prahy

Celková doba letu z Prahy do Dominikánské republiky se pohybuje okolo 14 hodin. Do Dominikánské republiky se létá s jedním přestupem dle vybrané letecké společnosti.

Vízové informace

Čeští občané nepotřebují víza ke vstupu na dobu nepřesahující 90 dnů. Je vyžadován pas s platností nejméně 6 měsíců a při vstupu do země je nutno pouze zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v ceně cca 10 USD na některém z konzulátů Dominikánské republiky nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu. Turistická karta opravňuje držitele k pobytu na území země po dobu 30 dnů. V případě delšího pobytu je třeba zakoupit prodloužení až do doby 90 dnů. Při odletu ze země se hradí odletová daň ve výši cca 20 USD na osobu s výjimkou dětí do dvou let věku.

Oficiální název

Dominikánská republika

Měna

dominikánské peso (1 DOP = cca 0.46 CZK)

Hlavní město

Santo Domingo

Jazyk(y)

španělština (úřední jazyk), angličtina

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. Souhlasím s podmínkami. Více informací zde.