Zájezdy 224 323 074 Letenky 224 323 073

Půvabný vulkanický ostrov v Indickém oceánu, který leží na souostroví Maskarény, na východ od pobřeží Afriky a na jih od rovníku. Mauricius byl objeven v roce 1505 Portugalci a je také znám jako Perla Indického oceánu. Ostrov má 160 km dlouhé chráněné pobřeží a rozsáhlé korálové útesy, písčité pláže obklopující hornaté vnitrozemí s kopci porostlými bujnou vegetací a vrcholky ztrácejícími se v mlžném oparu. Mauricius je obklopen korálovými ostrovy a je protkán řekami, jezery a vodopády, města jsou vystavena ve starém koloniálním stylu a všudypřítomná pole cukrové třtiny dali ostrovu další přízvisko „Zelený ostrov“ - tím vším je přímo předurčen stát se rájem na Zemi, jak pro rodiny s dětmi, tak pro potápěče, surfaře, jachtaře, milovníky pěší turistiky a golfisty. Neuvěřitelná změť kultur, ras, náboženství a tradic, vůní a chutí mnoha kuchyň: čínské, indické, thajské, kreolské i francouzské. Ve zvláštní symbióze zde žijí lidé ze všech koutů světa, jejichž rytmus života se prolíná a vytváří zde zcela neopakovatelnou atmosféru, kterou nejlépe nasajete při procházce po místním tržišti či návštěvě některého z náboženských obřadů či festivalů. Vydejte se po stopách portugalských objevitelů a objevte s námi tropický a jedinečný Mauricius.


Mauricius je díky svému podnebí vhodný pro návštěvu po celý rok, ale hlavní sezóna je od listopadu do dubna, kdy se teplota v centru ostrova pohybuje od 20°C do 28°C a na pobřeží od 25°C do 33°C. Od května do října, tedy v zimních měsících, je průměrná teplota 19°C v centru a na pobřeží 25°C. Teplota moře pak 22°C v zimě a 27°C v létě.


Co navštívit?

Mauricius nabízí spousty překrásných a nezapomenutelných míst, která lákají k jejich objevování. Je na každém z návštěvníků čemu dává přednost, zdali chce dovolenou strávit na jedné z mnoha nádherných pláží s bílým pískem nebo se vydat za objevováním bohaté historie či přírodních krás této jedinečné destinace. Každý si najde to své. Mezi nejkrásnější pláže ostrova určitě patří ty v oblasti Belle Mare, která se táhne podél východního pobřeží a pláže v oblasti Flic en Flac na západním pobřeží. Milovníci vodních sportů jako je windsurfing a kitesurfing by měli svojí pozornost zaměřit k jižnímu pobřeží ostrova, do oblasti Bel Ombre a k ikonické hoře Le Morne, kde najdou skutečný ráj pro své aktivity. Pobyt na ostrově by nebyl kompletní bez návštěvy hlavního města Port Louis, které naleznete na západním pobřeží. Toto kosmopolitní a obchodní centrum ostrova založené roku 1735 láká návštěvníky na rozmanitost kultur, pevnost Adélaide a druhé nejstarší dostihové závodiště na světě. Dostihy jako takové patří mezi jednu z oblíbených kratochvílí místních obyvatel a dostihové závody z okruhu Champ de Mars se často přenášejí do celého světa. Kousek od hlavního města se nachází Pamplemousses - nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli, kde kromě bohaté a bujné květeny naleznete i želví farmu. Pro poznání přírodních krás ostrova se vydejte na jih ostrova do národního parku Black River Gorges, na jehož hranicích se nachází "sedmibarevná" země Chamarel, jedno z nejfotogeničtějších míst ostrova, vodopády a stejnojmenná rumová destilérka, kde můžete ochutnat všechny produkty v rámci prohlídky. Pro milovníky vodních radovánek a poznávání jsou k dispozici celodenní výlety na katamaránech či rychločlunech na okolní ostrovy a za potápěním. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv možnost, tak věřte, že se promění v opravdu jedinečný a nezapomenutelný zážitek ve vašem životě.

Co ochutnat?
Mauricijská kuchyně je plná ryb a mořských živočichů, koření a exotických pokrmů vytvořených z tropických surovin a mísí se v ní asijské, africké, evropské, čínské a indické prvky. Základní surovinou zde používanou jsou místní rajčata zvaná Pommes d´amour, která dávají jídlu barvu, česnek a cibule přidávají chuť a zázvor exotickou příchuť. Typické omáčky Rougaille a Vingaye dostaly své jméno z francouzského slova označující česnek - ail. Vingaye je zkomolenina francouzského slova Vin d´ail. Rougaille, jejíž základ tvoří rajčata, se podává teplá a Vingaye naopak studená s hořčičnými semínky a vinným octem. Výborné pokrmy dokáží kuchařští mistři vytvořit z ovoce zvaného tamarind a nebo ze sladkých rajčat. Nesporně nejoblíbenějším kořením je chilli, které roste po celém ostrově, jak divoce, tak kultivovaně. Salát z palmových srdíček, kterému se také přezdívá "Milionářský", je jednou z vyhledávaných specialit a sama palmová srdíčka jsou vyvážena do celého světa. Další zdejší oblíbenou pochoutkou je divočák či srna. Nejlepší kari na ostrově se připravuje na hladkém kameni zvaném Roche Carri, který má každá hospodyně doma. Ochutnat můžete samozřejmě i obrovské množství pro nás exotického ovoce - liči, mango, ananas, karambolu, jack fruit, avokádo, papayu, corasol nebo zat.

Cestování a cestovní doklady
Na základě dohody mezi členskými státy EU a Mauriciem, mohou občané ČR pobývat na území Mauricia bez víz maximálně po dobu 3 měsíců během šestiměsíčního období, které se počítá od data vstupu na Mauricius.
Bezvízový styk se týká všech nevýdělečných typů pobytu za splnění následujících podmínek: předložení platného zpátečního cestovního lístku, prokázání dostatku finančních prostředků na úhradu nákladů pobytu (100 USD na den), prokázání platné rezervace hotelu nebo zájezdu, rezervace hotelu může být nahrazena zvacím dopisem, cestovatel nesmí figurovat na seznamu osob, které jsou pro Mauricius nežádoucí.

Zdravotnictví a důležité kontakty
Zdravotnictví a lékařská péče na Mauriciu je na poměrně slušné úrovni. Hotely vyšší cenové kategorie mají vlastního lékaře. ČR nemá s Mauricijskou republikou uzavřenou dohodu o bezplatné lékařské péči, je tedy ve vlastním zájmu turistů uzavřít před cestou připojištění na úhradu léčebných výdajů.

Elektřina: 220V 50Hz. Zásuvky jsou anglického typu, dvoukolíkové s hranatými zdířkami.

Podrobné informace o aktuálních podmínkách vstupu, bezpečnostní situaci, celních a devizových předpisech a doporučení turistům naleznete na www.mzv.czDostupné Destinace

Mapa

počasí tento měsíc

22 °C Polojasno
24 °C Teplota vody

počasí celoročně

Časové pásmo

Oproti ČR +2 hod v době letního času, +3 hod v době zimního času.

Délka letu z Prahy

Celková doba letu z Prahy na ostrov Mauricius se pohybuje okolo 12ti hodin. Na Mauricius se létá s jedním přestupem dle vybrané letecké společnosti.

Vízové informace

Držitelé českých pasů nepotřebují na Mauricius žádná víza. Občané ČR mohou pobývat na území Mauricia bez víz maximálně po dobu 3 měsíců během šestiměsíčního období, které se počítá od data vstupu na Mauricius.

Oficiální název

Mauricijská republika

Měna

Mauricijská rupie (1 MUR = cca 0,70 CZK)

Hlavní město

Port Louis

Jazyk(y)

angličtina, francouzština, hindština a kreolština

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. Souhlasím s podmínkami. Více informací zde.