Zájezdy 224 323 074 Letenky 224 323 073

Algarve

Je téměř celé pokryté pšeničnými poli, rozsáhlými vinicemi a vyprahlými rovinami Alenteja. Má bohatou historii sahající až do prehistorie a můžeme tu navštívit mnoho zajímavých míst, z nichž největší proslulost získalo roztomilé městečko Evora, patřící také ke členům rodiny UNESCO. Nejznámější však zůstává a zřejmě i zůstane Algarve. Část jižního Portugalska, která byla několik století pod maurskou nadvládou, což značně ovlivnilo její ráz. Stopy maurské kultury můžeme postřehnout jak v architektuře, tak v samotném názvu provincie. Algarve je ze severu chráněno pohořím, což spolu s teplými vzdušnými a mořskými proudy ze severní Afriky zaručuje specifické klima, vhodné pro téměř celoroční dovolenou. Zimní teploty okolo 15-ti stupňů a letní dosahující třicítky z Algarve činí vhodnou destinaci pro ty, kteří se sem jako stěhovaví ptáci slétají za teplem. Algarve, to jsou rozervané skalnaté útesy, o něž se tříští vlny nezkrotného oceánu, romantické pláže, skryté zálivy a západ slunce nad rozlehlým Atlantikem.


Vilamoura

Příjemné, atraktivní a trendy letovisko s nejmodernějším jachetním přístavem v Evropě. Pobřežní promenádu lemují spousty roztomilých kaváren, elegantních restaurací, značkových obchodů a nočních podniků, a u dlouhých mol se pohupují desítky bílých jachet. V letovisku je množství kvalitních hotelů, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty, golfových hřišť patřících k nejlepším na světě a dvoukilometrová písčitá pláž, kde můžete vyzkoušet snad všechny vodní sporty.

Tavira

Spolu s Lagosem jedno z architektonicky nejzajímavějších městeček v Algarve. Díky bohaté historii zde najdeme mnoho historických budov, které byly postaveny či rekonstruovány po zemětřesení roku 1755. Maurský most přes řeku Gilao spojuje dvě části městečka. Dříve rybářské městečko se pomalu mění v příjemné prázdninové letovisko a to zejména díky golfovým hřištím v okolí, nedalekým plážím a krásné přírodě.

Alvor

Původní rybářská vesnice Alvor leží 8 km západně od města Portimao. Je to malebné místo se starým přístavem, protkaným křivolakými uličkami s obchůdky, kavárnami a restauracemi. Městečko bylo původně založeno kartaginci a dávno v minulosti bylo římským přístavem, ostatně pozůstatky římských staveb můžete v okolí spatřit dodnes. Později jej ovládli maurové a zůstalo zde po nich významné dědictví – jméno Alvor vzniklo z maurského názvu Al-Bur. Byl zde dokonce i hrad, který ovšem podlehl zemětřesení v roce 1755. Městečku dominuje malý kopec s kostelem Igreja Matriz ze 16.století. Každý den od 9 hodin se zde koná rybí a ovocný trh, kromě toho jsou zde dva supermarkety.

Mapa

Počasí tento měsíc

21 °C Slunečno
19 °C Teplota vody

Počasí celoročně

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. Souhlasím s podmínkami. Více informací zde.