Zájezdy 224 323 074 Letenky 224 323 073

Sicílie

Největší ostrov ve Středozemním moři, ukrývající romantická zákoutí, krásné pláže a zajímavou přírodu. Ostrov je z velké části pokryt horami, kterým vévodí nejvyšší evropská činná sopka, Etna. Pohled na její sněhem pokrytý vrchol je prostě úchvatný. Pobřeží je velmi členité, menší pláže jsou vetknuté do romantických zátok a spousta tradičních kamenných městeček na větších či menších kopcích či útesech je dostupných jen po jízdě závratnými serpentinami. Osídlování Sicílie začali Řekové již v 8.století př.n.l., proto se zde nachází velká koncentrace antických památek. Ovšem ještě před Řeky, v roce 1030 př.n.l., se zde usadili Sikelové, od nichž se odvozuje jméno ostrova. V dnešní době se dostává do popředí zájmu turistů, kteří už zjistili, že Sicílie, to není jen Cosa Nostra, ale především vzrušující, působivý a interesantní ostrov.


Giardini Naxos

Letovisko, kde se mísí starověká historie a sicilská tradice s příjemnou živostí letního střediska. Jsou zde hezké písčité i kamenité pláže, nábřežní promenády s hotely a obchůdky se vším možným a originální směs elegantních a tradičních lokálů.


Taormina

Taormina je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších míst v Itálii. Městečko je přilepené na skále 200 metrů nad Jónským mořem, díky čemuž nabízí úžasné výhledy na členité pobřeží a azurové moře pod ním. Dostanete se sem jednak po silnici plné serpentin, jednak lanovkou z přímořské části Taormina Mare. Je protkáno úzkými uličkami, kamenné domy jsou pokryté popínavými rostlinami a kovové lucerny osvětlují křivolaká schodiště. Na hlavní promenádě pak najdete spoustu značkových butiků, obchodů s tradičními výrobky, kaváren, barů a restaurací. Největší zajímavostí města je bezesporu dobře zachovaný řecký amfiteátr. Dechberoucí kulisou tomuto klenotu mezi historickými městečky je pak zasněžená sopka Etna.

Mapa

Počasí tento měsíc

19 °C Slunečno
22 °C Teplota vody

Počasí celoročně

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. Souhlasím s podmínkami. Více informací zde.