Zájezdy 224 323 074 Letenky 224 323 073

Letecké společnosti
Singapore Airlines

Společnost Singapore Airlines vznikla v roce 1947. Patří jí mnoho prvenství v oblasti letecké dopravy: jako první nabídla zdarma zapůjčení sluchátek a výběr jídel a nápojů v ekonomické třídě (1970), jako první zavedla audio a video na přání pro všechny třídy (1991), je první společností, která začala provozovat ikonický Airbus A380 (2007).

Pokud sečteme stroje v provozu i prozatím nerealizované objednávky, dnes je druhým největším provozovatelem flotily A380 a taktéž A350 na světě. Z Prahy nabízí Singapore Airlines spojení přes mnoho přestupových bodů - např. přes Frankfurt, Mnichov, Düsseldorf, Miláno, Amsterdam, Paříž či Kodaň.

Singapore Airlines vlastní aktuálně 121 letadel (a na více než 90 dalších jsou objednávky) v průměrném stáří necelých sedmi let. Základem je 44 strojů Boeing 777 v několika variantách, 17 letounů Airbus A330-300, vlajkovou lodí pak 19 letadel Airbus A380-800 a 32 kusů moderních letounů Airbus A350, jak ve standardní variantě, tak i ve verzi ULR pro ultra dlouhý dolet - ty jsou používány pro přímé spojení Singapuru a USA.


Economy class

Pohodlné sedačky, možnost předobjednání speciálních jídel, možnost bezplatného objednání dortu na palubu k narozeninám či výročí, široká nabídka nealkoholických i alkoholických nápojů včetně proslulého koktejlu Singapore Sling, palubní zábavní systém KrisWorld, to vše Vám zpříjemní cestu se Singapore Airlines. V ceně vždy zavazadla: 2 x 23 kg do USA, 30 kg pro ostatní trasy.


Premium Economy class

Třída je k dispozici na většině letounů A380, A350 a B777-300ER, je v konfiguraci 2 - 4 - 2 sedačky, v každé sedačce najdete zabudované dva USB porty a osobní lampičku na čtení. Premium Economy nabízí více místa (rozestup sedadel 97 cm), o 5 cm větší monitory, než v ekonomické třídě, a možnost využití "Book the Cook" - tedy objednat si předem jídlo ze speciální nabídky pro tuto třídu.


Business class

Upgradovaná business třída je k dispozici na letounech A350 a B777-300ER, kabiny Airbusů A380 v současné době procházejí postupně důkladnou renovací. K dispozici je plnohodnotná postel (198 cm na délku po rozložení sedačky), extra polštáře, porty HDMI, USB a eXport a samozřejmě i možnost "Book the Cook".


First class

Nová verze first class je k dispozici na B777-300ER, ostatní letouny také postupně prochází modernizací. V první třídě na Vás čeká extra široké sedadlo, soukromí, náladové osvětlení a rovněž skvělé kulinářské dobroty.


Suites

Suites znamenají rovněž first class, ale výhradně v letounech A380-800. Představují jeden z nejlepších produktů, které lze na obloze vůbec najít - k dispozici máte svou vlastní privátní kabinu, oddělenou posuvnými dveřmi od zbytku letadla, samostatnou postel a samostatnou sedačku, design vytvořený špičkovým francouzským designérem Jean-Jacquesem Costem. O zábavu se postará KrisWorld a 60ti centimetrová osobní obrazovka. Kabiny jsou v konfiguraci 1 - 2 - 1, přičemž prostřední dvě (resp. u upgradovaných kabin krajní dvě u okna) je možné propojit a vytvořit tak pohodlné dvoulůžko jako v nejlepším hotelu.


Singapore Stopover Holiday

V Singapuru můžete využít jako cestující Singapore Airlines několik stopoverových programů, ať už jde jen o zvýhodněné ubytování nebo v kombinaci s volným vstupem na cca 25 singapurských atrakcí (v hodnotě přes 500 SGD na osobu) či i se vstupem do Universal Studios Sentosa.


Letiště Changi

Singapurské letiště bylo v roce 2019 vyhlášeno již posedmé v řadě nejlepším letištěm světa. Na málokterém letišti najdete tolik nádherné přírody – např. kaktusovou, slunečnicovou či „motýlí“ zahradu, umělý vodopád, budete online pomocí 550 internetových kiosků či bezplatné Wi-Fi, čekají Vás příležitostné bezplatné ochutnávky whiskey či koktejlů, kino 24/7, Xbox360, Kinect stations a další. Úžasný střešní bazén s vířivkou – terminál 1, tranzitní hotel Aerotel, 17 SGD.


Fotogalerie
Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. Souhlasím s podmínkami. Více informací zde.