Maledivy

Oficiální název:  Maledivská republika
Hlavní město:    Male
Jazyk(y):           d­ivechi (maledivština)
Měna:                ­rufiyaa (rupie) =100 laari (1 MVR = cca 1.30 CZK)
Časové pásmo/posun k ČR:
+3 hod v době letního času, +4 hod v době zimního času (některé ostrovy mají vlastní čas)

Nejoblíbenější destinace
Addu Atol, Ari Atol, Baa Atol, Dhaalu Atol, Faafu Atol, Gaafu Alifu Atol, Haa Alifu Atol, Lhavyiani Atol, Noonu Atol, Jižní Male Atol, Severní Male Atol

Cestování a cestovní doklady
Ke vstupu na Maledivy není zapotřebí vízum. Jedinou podmínkou povolení ke vstupu pro občany ČR je platný cestovní pas, jehož doba platnosti přesahuje dobu pobytu v zemi. Vzhledem k tomu, že země v nejbližším okolí (Indie, Srí Lanka) vyžadují platnost pasu až šest měsíců, doporučuje se pro případ mimořádných událostí (např. hospitalizace) minimální platnost cestovního pasu šest měsíců. Pobyt na Maledivách do 30 dnů je bezplatný. Přihlašovací povinnost neexistuje, většina ostrovů však požaduje registraci v knize hostů. Vstup na Maledivy je zpravidla prostřednictvím mezinárodního letiště Malé. Při vstupu do země se vyplňuje registrační lístek, kde je nutno mj. uvést místo pobytu na Maledivách.
Mezinárodní očkovací průkaz s prokázaným očkováním proti žluté zimnici je požadován při příletu na letišti od pasažérů, kteří v posledních šesti dnech pobývali v oblastech infikovaných žlutou zimnicí.

Klima a počasí
Na Maledivách je po většinu roku vlhko, nejsušší období je leden a únor. Turistická sezóna probíhá celoročně, nejvhodnější je pobyt v období od listopadu do dubna, průměrné denní teploty se pohybují v zimě kolem 27 °C, v létě kolem 31 °C. Prší poměrně často, někdy i několikrát denně.

Zdravotnictví a důležité kontakty
Zdravotnické ošetření je poměrně drahou záležitostí. První pomoc poskytne každá recepce hotelu nebo půjčovna potápěčského náčiní. Jejich pracovníci, pokud sami nedokážou efektivně pomoci, zařídí příjezd lékaře, případně i převoz do nemocnice. Základní zdravotnická péče na Maledivách je na slušné úrovni, náročnější zákroky se ale provádějí na Srí Lance, Singapuru nebo ve Spojených arabských emirátech. Vzhledem k ostrovnímu charakteru země není potřebné znát telefonní čísla první pomoci, policie ani hasičů.
Veřejné telefonní stanice, fax, telex a telegraf jsou v hlavním městě Malé k dispozici 24 hodin denně, mezinárodní hovory zprostředkovává spojovatel na tel. čísle 190 (informace).

Nejbližší konzulární úřad
Honorární konzulární úřad
Honorární konzul Gerald Wiedler
Peter-Jordan-Strasse 21
A-1190 Wien
Rakousko
Tel.: +431/31 91 426, +431/31 90 010
Fax: +431/31 97 073

Honorární konzulární úřad
Honorární generální konzul HGK G. Mücke
Immanuel Kant Strasse 16
D-61350 Bad Homburg
Německo
Tel.: +49/6172/86293
Fax: +49/6172/867833

Zahraniční konzulární úřad
Velvyslanectví České republiky v Indii
Embassy of the Czech Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri
110 021 New Delhi
Indie
Tel.: +91/11 24 155 200
Fax: +91/11 24 155 270
Nouzová linka: +91/99 10 999 460

Podrobné informace o aktuálních podmínkách vstupu, bezpečnostní situaci, celních a devizových předpisech a doporučení turistům naleznete na www.mzv.cz (zdroj výše uvedených informací).

Pobytové zájezdy Maledivy

Nabízíme individuální pobytové zájezdy v hotelech kategorie 4* a 5*. Všechny uvedené zájezdy si můžete upravit podle vlastních potřeb.

pobytové zájezdy Maledivy
Firemní akce