Zájezdy 224 323 074 Letenky 224 323 073

Sardínie

Sardinie, druhý největší italský ostrov, ležící západně od Apeninského poloostrova a na severu sousedící s Korsikou, je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristanto a Cagliari. Ostrov vyniká svou pestrostí, neuhlazeným půvabem a především panensky nedotčenou přírodou. Místní pláže jsou považovány za nejkrásnější v Evropě. Celé pobřeží Sardinie, bezmála 2.000 km, je lemováno malebnými zátokami omývanými neuvěřitelně průzračnou vodou. Pláže jsou chráněny členitými skalními útesy a mnohé z nich jsou často přístupné jen z vody.


Vnitrozemí je převážně hornaté, vysoké hory, kouzelná údolí, mohutné jeskyně skryté v útesech východního pobřeží nebo blahovičníkové hájky bezpochyby stojí za návštěvu. Prohlídka megalitických staveb či objevování starobylých kamenných městeček, svou neopakovatelnou atmosférou návštěvníka na okamžik vrátí zpět do minulosti. Za vyzkoušení stojí i tradiční sardská kuchyně nebo návštěva místních trhů nabízejících ovoce, zeleninu ale i tradiční keramiku a šperky.


Ostrov je jako stvořený pro aktivní i odpočinkovou dovolenou, nabízí nejen široké možnosti sportovního vyžití a krásy podmořského života, ale i možnost se zrelaxovat v některém z vysoce kvalitních hotelů nebo apartmánových komplexů.

Mapa

Počasí tento měsíc

17 °C Skorojasno
17 °C Teplota vody

Počasí celoročně

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. Souhlasím s podmínkami. Více informací zde.