zpět na Exotika

Dovolená Vietnam

Objevte s námi asijskou destinaci budoucnosti – Vietnam. Vietnam je rychle se rozvíjející zemí a má turistům rozhodně co nabídnout – pulzující metropole Saigon a Hanoi, více než 3 tisíce kilometrů dlouhé pobřeží s krásnými plážemi, vynikající kuchyni – např. proslavenou polévku Pho, masáže a mimo jiné též špičkový golf. S cestami do Vietnamu máme osobní zkušenosti – obraťte se na odborníky a nechte si sestavit dovolenou na míru!

Praktické informace na cestu
Elektřina: Napětí se většinou pohybuje v rozmezí 220–240 V. Zásuvky jsou téměř stejné jako v ČR, ale v pokoji se vyskytuje hned několik odlišných typů, aby si turisté mohli vybrat, který se jim hodí.

Telefon: Místní telefon – Místní a mezinárodní hovory lze uskutečnit z automatů na platební karty či na předplacené karty pro mezinárodní hovory. Volání do zahraničí je nejlevnější přes internet, tento způsob nabízí téměř každá internetová kavárna. Mobilní telefon – mezinárodní roaming funguje bez potíží, pouze síť Vodafone funguje problematičtěji. Uživatelé mobilních telefonů musí ovšem počítat s vysokou cenou volání – Vietnam patří do nejvyšších tarifních pásem. Na přesné ceny se informujte u svých operátorů.

Internet: Internetové kavárny jsou velmi levné a běžně dostupné ve městech po celém Vietnamu, obzvláště v okolí penzionů a hotelů.

Stravování
Vietnamská kuchyně dokáže kombinovat velice rozličné chuti – až neuvěřitelné sladké, pálivé a kyselé dohromady – přičemž výsledkem je vždy úžasný originál, navíc skvěle naaranžovaný. Základními ingrediencemi, bez kterých se neobejde žádné místní jídlo, jsou chilli, zázvor, kokosové mléko, česnek, houby, bazalka, limetková nebo citronová tráva. Základní potravinou je rýže, která vedle přílohy slouží i k výrobě vína, alkoholu, škrobu, octu i oleje. Jídlo hraje v životě každého Vietnamce jednu z ústředních rolí. V zemi je navíc i velmi oblíbené pivo. Neexistuje tady ovšem žádná národní značka. Trh je tvořen menšími místními pivovary, z nichž jen některé jsou distribuovány po celé zemi.

Podnebí
Není jednoduché říci, která doba je pro návštěvu Vietnamu nejlepší, protože počasí na jihu a na severu je odlišné. Pokud je v jedné oblasti chladno, nebo dusno, tak je vždy někde jinde slunečno a příjemně. Na jihu se střídají dvě období: vlhké (květen až listopad, nejdeštivěji je od června do srpna) a suché (prosinec až duben). Nejteplejší a nejvlhčí období je většinou od konce února do května. Centrální pobřeží se vyznačuje suchým podnebím a to od června do října. Na severu se střídají také dvě období: chladné, vlhké zimy (listopad až duben) a horká léta (květen až říjen). V oblasti hor je podstatně chladněji než v nížinách a teploty se tam mohou dostat i pod bod mrazu. Tajfuny se tvoří v období od července do listopadu a mají vliv na severní a centrální oblasti.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Hanoj
- hlavní město Vietnamu je zajímavou směsicí západního a východního světa s čínským, po staletí trvajícím, vlivem.

Nha Trang
- přímořské letovisko v centrální části Vietnamu nabízí krásné písečné pláže lemované palmami.

Hué
- bývalé císařské město patřící na seznam světového dědictví UNESCO. K vidění je zde citadela, císařské hrobky, palác, rušné tržiště či osmiboká pagoda Thien Mu.

Ho Chi Minh City
- známé také jako Saigon, je největší město Vietnamu a dřívější hlavní město Vietnamské republiky. Tvoří srdce a duši Vietnamu.

Danang
- 8 km na jihovýchod od Danangu se z krajiny zvedá pět mramorových hor (Ngũ Hành Sơn) nazvaných (dle staročínské tradice) podle pěti nejdůležitějších prvků : Vodní, Dřevová, Ohňová a Zemní a Kovová.

Hoi An
- je malé město 30 km od Danangu, situované při ústí řeky Thu Bon. Od 16. století bylo toto místo významným námořním přístavem. Historické jádro města se dochovalo v autentické podobě. Pro svůj jedinečný ráz a zachovalost byl Hoi An připsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Sapa
- je nejnavštěvovanější lokalitou severozápadní části země. Město Sapa leží v překrásném údolí nedaleko čínských hranic, malebná okolní krajina je poskládána z kaskádovitě uspořádaných rýžových políček.

Ha Long
- je známá zátoka v Tonkinském zálivu. Ha Long je proslulá především díky svým vápencovým skalám, které náhodně vystupují z moře a na návštěvníky zátoky mohou mnohdy působit jako osamocené monumenty.

Pagoda Nefritového císaře
- jedna z nejpestřejších pagod Ho Či Minova Města, zaplněná sochami fantastických nadpřirozených bytostí a groteskních hrdinů.

Vietnam - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Vietnam podle oblastí
Vietnam - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Vietnam
Continental Hotel Saigon Continental Hotel Saigon
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 28 330 Kč včetně poplatků)

Hotel Continental Saigon má vynikající polohu v centru města Saigon. Téměř všechny hlavní turistické zajímavosti a památky jsou vzdáleny v..

Grand Hotel Saigon Grand Hotel Saigon
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 28 800 Kč včetně poplatků)

Grand Hotel Saigon patří mezi hotely s nejdelší tradicí v zemi. Budova byla postavena v roce 1930 a i po kompletní rekonstrukci v roce 1997 si..

Sunrise Beach Resort Sunrise Beach Resort
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 39 150 Kč včetně poplatků)

Luxusní ubytování, umístění nedaleko historické části města a pláže, úžasné výhledy na malebné pobřeží zálivu Nha Trang Bay, který se řadí k..

Anantara Hoi An Anantara Hoi An
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 47 290 Kč včetně poplatků)

Life Heritage Resort Hoi An 4* stojí na břehu řeky Thu Bon a okouzlí Vás svou francouzskou koloniální architekturou. Hotel má 3 podlaží, byl..

Fusion Maia Da Nang Fusion Maia Da Nang
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Nádherný pětihvězdičkový hotel Fusion Maia Da Nang je ideálním místem pro všechny, kteří hledají exkluzivní ubytování v úžasné asijské zemi...

Sheraton Nha Trang Hotel & Spa Sheraton Nha Trang Hotel & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Dopřejte si nezapomenutelnou dovolenou v hotelu, který se může pyšnit skvělou polohou v blízkosti pláže a je známý svým fantastickým ubytováním...

New World Hotel Saigon New World Hotel Saigon
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Rozsáhlý, moderní, pětihvězdičkový New World Hotel pravidelně hostí světové státníky při jejich návštěvách Vietnamu. Svůj bezchybný servis však..

Nikko Hotel Nikko Hotel
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Jedná se o šarmantní pětihvězdičkový hotel, situovaný v centru města. Jeho přednostmi jsou výborné služby a výtečná gastronomie. Nikko Hotel je..

Hotel de l' Opera Hanoi-MGallery Hotel de l' Opera Hanoi-MGallery
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

V srdci města Hanoi, v jeho historické části, se nachází malebný hotel s koloniálními prvky a moderními nápaditými interiéry. V jeho blízkosti..

Victoria Hoi An Beach Resort & Spa Victoria Hoi An Beach Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Tento čtyřhvězdičkový resort leží nedaleko historického města Hoi Anu, které bylo zařazeno na seznam UNESCO, a je hodnocen jako jeden z..

Ancient House River Resort Ancient House River Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Tento hotel s příjemnou atmosférou umístěný u řeky Thu Bon River je skvělým místem pro strávení klidné dovolené. Nadchne Vás svou přátelskostí a..

Hoi An Hotel Hoi An Hotel
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Pokud hledáte ubytování v centru turisticky oblíbeného města Hoi An, vyzkoušejte šarmantní Hoi An Hotel. Získal skvělou reputaci jako jeden z..

Vinpearl Luxury Nha Trang Vinpearl Luxury Nha Trang
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Utečte do exotické oázy klidu a připravte se na luxus ve výjimečném resortu Vinpearl. Exkluzivní vily tohoto resortu se ukrývají na ostrově Hon..

Na skok do Vietnamu Na skok do Vietnamu
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

To nejlepší z Vietnamu s pobytem v plážové destinaci

Okouzlující Vietnam Okouzlující Vietnam
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Nejpopulárnější místa Vietnamu s pobytem v plážové destinaci

Stránka: