Vietnam

Oficiální název:  Vietnamská socialistická republika
Hlavní město:    Hanoj
Jazyk(y):           v­ietnamština (úřední jazyk), další rozšířené: angličtina, francouzština, čínština, ruština a khmerština
Měna:                ­vietnamský dong (1000 VND = cca 0.94 CZK)
Časové pásmo/posun k ČR:
+5 hod v době letního času, +6 hod v době zimního času

Nejoblíbenější destinace
Da Nang, Hanoi, Hoi An, Nha Trang, Saigon (Ho Chi Minh City)

Cestování a cestovní doklady
Pro cestu do Vietnamu je nutný platný cestovní pas nebo jiný platný cestovní doklad opatřený vízem opravňujícím ke vstupu a pobytu na území Vietnamu. Vízum vydává Velvyslanectví VSR v Praze.
Upozorňujeme české občany cestující do Vietnamu, že vietnamské zprostředkovatelské agentury nabízející on-line tzv. „visa on arrival“ nejednají v dobré víře, neboť nabízejí služby, které jsou v rozporu s vietnamským zákonem, a to konkrétně s článkem 6 Nařízení č. 24/1999/PL-UBTVQH10 ze dne 28.ledna2000, o vstupu a pobytu cizinců na území Vietnamu, který přesně stanoví případy, kdy je možno obdržet vízum až po příletu na mezinárodní letiště ve Vietnamu. S ohledem na toto Nařízení nejsou letecké společnosti povinny odbavit ty cestující, kteří nedisponují platným vietnamským vízem v pase či se nekvalifikují pro udělení „visa on arrival“ dle daného Nařízení.
Řidičský průkaz ČR ani mezinárodní řidičský průkaz na území Vietnamu neplatí. Cizincům dlouhodobě žijícím ve Vietnamu policie vystaví za poplatek vietnamský řidičský průkaz na základě příslušné žádosti a řidičského průkazu domovského státu. S ohledem na uvedené doporučujeme při krátkodobých pobytech využívat služby taxi či MHD. Řídit automobil či motocykl doporučujeme pouze zkušeným řidičům.

Zdravotnictví a důležité kontakty
Při pobytu ve Vietnamu je nutno počítat s hrazením případného ošetření a léků v hotovosti, neboť ustanovení Dohody o spolupráci ve zdravotnictví zaručující bezplatnou péči pro občany ČR není v praxi zpravidla dodržováno. Hygienické podmínky v místních nemocnicích jsou zcela nevyhovující. Ošetření v hygienicky přijatelných podmínkách, včetně menších chirurgických zákroků, je v Hanoji a Ho Či Minově Městě možné na klinikách zahraničních lékařů a za vyšší ceny. V případě vážnějších zákroků je nutno pacienta přepravit do domovské země či do nemocnice v Bangkoku nebo Singapuru. Kvalitní zdravotní cestovní pojištění pro cestu a pobyt ve Vietnamu je proto naprostou nezbytností.

Důležitá telefonní čísla
Záchranná služba:........115
Policie:.....­.............­......113

Nejbližší konzulární úřad
Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky
Konzulární oddělení
Rašínovo nábřeží 72/1897
128 00 Praha 2
Česká republika
Tel.: +420/224 922 074
Fax: +420/224 916 488

Zahraniční konzulární úřad
Velvyslanectví České republiky ve Vietnamu
Embassy of the Czech Republic
13 Chu Van An, Hanoi
Vietnam
Tel.: +844/38454131–2
Fax: +844/38233996
Nouzová linka: +84/913280905

Podrobné informace o aktuálních podmínkách vstupu, bezpečnostní situaci, celních a devizových předpisech a doporučení turistům naleznete na www.mzv.cz (zdroj výše uvedených informací).

Pobytové zájezdy Vietnam

Nabízíme individuální pobytové zájezdy v hotelech kategorie 4* a 5*. Všechny uvedené zájezdy si můžete upravit podle vlastních potřeb.

pobytové zájezdy Vietnam
Firemní akce

Poznávací okruhy a kombinované pobyty Vietnam

Využijete nabídky kombinovaných zájezdů - mix poznávání a pobytu u moře podle Vašich přestav! Všechny poznávací okruhy jsou individuální s anglicky mluvícím průvodcem - necestujete nikdy se skupinou!.

poznávací okruhy Vietnam

Golfové zájezdy Vietnam

Využijete nabídky kombinovaných zájezdů - mix poznávání a pobytu u moře podle Vašich přestav! Všechny poznávací okruhy jsou individuální s anglicky mluvícím průvodcem - necestujete nikdy se skupinou!.

golfové zájezdy Vietnam