zpět na Evropa

Dovolená Turecko

Země, která se rozkládá na pomezí dvou kontinentů – Evropy a Asie a ovládá dva strategicky významné průlivy, Bospor a Dardanely, spojující Černé moře se Středozemním. Svou polohou je předurčena k tomu, být zemí mnoha protikladů, vstřebávat vlivy východu i západu, a chtě nechtě tolerovat mnoho náboženství a kultur. Země několika dávných říší a kolébek civilizace – krutých Chetitů, jejichž hlavním městem byl nedobytný Chattušaš, a kteří se zasloužili o rozšíření „modrého kovu“ – železa; dále pamětnice helénského Řecka, mocného Říma, výstavné Byzance či nelítostného Osmanského impéria. Země legendárních řek Eufratu a Tigridu a biblické hory Ararat. Nacházely se zde dva ze sedmi divů světa – Mausoleum v Halikarnassu a Artemidin chrám v Efesu. Z hradeb pyšného města Trója shlížel na blížící se armádu Řeků stařičký král Priamos, spolu se syny Hectorem a Paridem a nejkrásnější ženou tehdejšího světa – Helenou. Turecko – rozsáhlá a rozmanitá země, tolerantních a vstřícných lidí, unikátních přírodních krás, významných historických památek, mnoha náboženství a vynikající kuchyně.

Praktické informace na cestu
Elektřina, zásuvky: v hotelích a turistických střediscích je zaveden proud o napětí 220 V. Může se stát, že v některých hotelích bude zapotřebí adaptéru, který lze zakoupit, popřípadě zapůjčit v recepci hotelu.

Stravování Turecká kuchyně je velmi bohatá, pestrá, chutná a nápaditá. Naráz se tu prolínají vlivy kuchyně evropské, středomořské a arabské. Z náboženských důvodů v ní sice chybí vepřové maso, ale to je kompenzováno řadou mas jiných – velmi oblíbené je skopové, telecí, drůbeží a ryby. K typickým pochoutkám patří dušené skopové maso s rýží (guvec), skopové na rožni (doner kebab), karbanátky (dana eti), dále makrela (uskumuru) nebo mečoun (kilic baligi). Nejvyhledávanější lahůdkou je kuře s lískovými oříšky a kuře na sladko. Samozřejmostí je velké množství čerstvé zeleniny.

Podnebí
Turecko svoji polohou spadá do oblasti mírného podnebného pásu. Panuje zde však poměrně značná různorodost klimat, způsobená jak velkou rozlohou Turecka, tak charakterem jeho povrchu, kdy se vnitrozemské části Malé Asie vyznačují poměrně hornatým terénem. V oblasti pobřeží Egejského a Středozemního moře je podnebí stálejší a i v zimě tu většinou přes den neklesají teploty pod bod mrazu. Turecko lze z hlediska počasí rozdělit na několik oblastí – evropskou část, do které zahrnujeme také Istanbul, pobřeží Egejského moře, jižní pobřeží Středozemního moře, černomořské pobřeží, centrální vnitrozemí a převážně hornatý východ Turecka.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Istanbul
- hlavní město osmanské říše je dnes největším městem Turecka. Nabízí nepřeberné množství možností: od výletů lodí Bosporskou úžinou, přes prohlídky historických památek až po nákupy na Velkém bazaru. Ty nejvyhlášenější památky najdete ve čtvrti Sultanahmed: nádherný sultánský palác Topkapi s harémem, Hagia Sofia (byzantský chrám Boží moudrosti přestavěný na mešitu), Modrá mešita, antický hipodrom, romantická cisterna Yerebatan, další mešity s osmanskými tužkovitými minarety, Sulejmanova mešita – vrchol islámské architektury v Turecku, Eyupova mešita, Galatská věž, klášter tančících dervišů

Antalya
- je jedno ze známých letovisek turecké riviéry. Ale kromě koupání v moři nabízí zajímavou procházku starým městem, jemuž Turci říkají Kaleiçi

Kappadokie
- je vulkanická oblast tvořená masivy Mt. Erciyes, Mt. Hassan a Mt. Melendiz.

Hassan Dag
- krok za krokem můžete poznávat vulkanickou oblast masivu Hassan Dag: překvapivé skalní úttvary a historická osídlení

Göreme
- nejatraktivnější oblast celé Kappadokie najdete v regionu Göreme, kde jsou kaňony a údolí tvořeny těmi nejkrásnějšími skalními formacemi a barevnými skalami z vulkanických usazenin

Lýkie
- starověká Lýkie patřila mezi moderní civilizace a zanechala po sobě spoustu skvostných památek

Dalyan
- můžete zde podniknout výlet lodí po stejnojmenné řece až k jezeru Köycegiz. V oblasti je možné např. pozorovat mořské želvy: karety obecné, navštívit antické město Kaunos nebo bahenní lázně

Patara
- rozsáhlý areál prastarého města Patara

Olympos
- město i hora opředená mnoha bájemi; o jeho minulosti svědčí archeologické nálezy starých mincí z 2. stol. př.n.l.

Turecko - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Itálie Itálie Portugalsko Portugalsko
Řecko Řecko Španělsko Španělsko
Turecko podle oblastí
Turecko - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Turecko
Gloria Golf Resort Gloria Golf Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Luxusní golfový resort patřící do řetězce Gloria. Gloria Golf Resort se nachází nedaleko hotelového komplexu Gloria Verde a atraktivního Gloria..

Sirene Belek Golf Hotel Sirene Belek Golf Hotel
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Skvělé spojení pohodlného prázdninového resortu na břehu moře a golfového hotelu přímo u dvou 18ti jamkových hřišť.

Gloria Verde Resort Gloria Verde Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Jedná se o luxusní plážový resort na břehu Středozemního moře. Gloria Verde Resort byl nově otevřen po renovaci v roce 2009. Součástí resortu..

Cornelia De Luxe Resort Cornelia De Luxe Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Vysoce luxusní resort najdete v letovisku Belek, asi 40 kilometrů od letiště Antalya. Oblast nabízí skvělé slunečné počasí a je vyhlášená..

Sueno Golf Hotel Sueno Golf Hotel
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Luxusní hotel Sueno se nachází přímo uprostřed golfového hřiště. Součástí komplexu jsou hřiště Sueno Dunes a Sueno Pines. Nenechte si ujít..

Papillon Ayscha Hotel Papillon Ayscha Hotel
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Jedná se o příjemný prázdninový komplex, který se skládá z hlavní čtyř podlažní budovy a z 18 oddělených dvouposchoďových budov. Hostům je k..

Rixos Sungate Rixos Sungate
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Rixos Sungate, jeden z největších středomořských hotelových komplexů co do počtu pokojů a šíře vybavení, se rozprostírá na tureckém pobřeží na..

Rixos Premium Tekirova Rixos Premium Tekirova
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Luxusní hotelový komplex Rixos Tekirova se rozkládá na ploše 95 tisíc m2 přímo na pláži poblíž stejnojmenného městečka a nedaleko krásné zátoky...

Stránka: