zpět na Evropa

Dovolená Turecko

Země, která se rozkládá na pomezí dvou kontinentů – Evropy a Asie a ovládá dva strategicky významné průlivy, Bospor a Dardanely, spojující Černé moře se Středozemním. Svou polohou je předurčena k tomu, být zemí mnoha protikladů, vstřebávat vlivy východu i západu, a chtě nechtě tolerovat mnoho náboženství a kultur. Země několika dávných říší a kolébek civilizace – krutých Chetitů, jejichž hlavním městem byl nedobytný Chattušaš, a kteří se zasloužili o rozšíření „modrého kovu“ – železa; dále pamětnice helénského Řecka, mocného Říma, výstavné Byzance či nelítostného Osmanského impéria. Země legendárních řek Eufratu a Tigridu a biblické hory Ararat. Nacházely se zde dva ze sedmi divů světa – Mausoleum v Halikarnassu a Artemidin chrám v Efesu. Z hradeb pyšného města Trója shlížel na blížící se armádu Řeků stařičký král Priamos, spolu se syny Hectorem a Paridem a nejkrásnější ženou tehdejšího světa – Helenou. Turecko – rozsáhlá a rozmanitá země, tolerantních a vstřícných lidí, unikátních přírodních krás, významných historických památek, mnoha náboženství a vynikající kuchyně.

Praktické informace na cestu
Elektřina, zásuvky: v hotelích a turistických střediscích je zaveden proud o napětí 220 V. Může se stát, že v některých hotelích bude zapotřebí adaptéru, který lze zakoupit, popřípadě zapůjčit v recepci hotelu.

Stravování Turecká kuchyně je velmi bohatá, pestrá, chutná a nápaditá. Naráz se tu prolínají vlivy kuchyně evropské, středomořské a arabské. Z náboženských důvodů v ní sice chybí vepřové maso, ale to je kompenzováno řadou mas jiných – velmi oblíbené je skopové, telecí, drůbeží a ryby. K typickým pochoutkám patří dušené skopové maso s rýží (guvec), skopové na rožni (doner kebab), karbanátky (dana eti), dále makrela (uskumuru) nebo mečoun (kilic baligi). Nejvyhledávanější lahůdkou je kuře s lískovými oříšky a kuře na sladko. Samozřejmostí je velké množství čerstvé zeleniny.

Podnebí
Turecko svoji polohou spadá do oblasti mírného podnebného pásu. Panuje zde však poměrně značná různorodost klimat, způsobená jak velkou rozlohou Turecka, tak charakterem jeho povrchu, kdy se vnitrozemské části Malé Asie vyznačují poměrně hornatým terénem. V oblasti pobřeží Egejského a Středozemního moře je podnebí stálejší a i v zimě tu většinou přes den neklesají teploty pod bod mrazu. Turecko lze z hlediska počasí rozdělit na několik oblastí – evropskou část, do které zahrnujeme také Istanbul, pobřeží Egejského moře, jižní pobřeží Středozemního moře, černomořské pobřeží, centrální vnitrozemí a převážně hornatý východ Turecka.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Istanbul
- hlavní město osmanské říše je dnes největším městem Turecka. Nabízí nepřeberné množství možností: od výletů lodí Bosporskou úžinou, přes prohlídky historických památek až po nákupy na Velkém bazaru. Ty nejvyhlášenější památky najdete ve čtvrti Sultanahmed: nádherný sultánský palác Topkapi s harémem, Hagia Sofia (byzantský chrám Boží moudrosti přestavěný na mešitu), Modrá mešita, antický hipodrom, romantická cisterna Yerebatan, další mešity s osmanskými tužkovitými minarety, Sulejmanova mešita – vrchol islámské architektury v Turecku, Eyupova mešita, Galatská věž, klášter tančících dervišů

Antalya
- je jedno ze známých letovisek turecké riviéry. Ale kromě koupání v moři nabízí zajímavou procházku starým městem, jemuž Turci říkají Kaleiçi

Kappadokie
- je vulkanická oblast tvořená masivy Mt. Erciyes, Mt. Hassan a Mt. Melendiz.

Hassan Dag
- krok za krokem můžete poznávat vulkanickou oblast masivu Hassan Dag: překvapivé skalní úttvary a historická osídlení

Göreme
- nejatraktivnější oblast celé Kappadokie najdete v regionu Göreme, kde jsou kaňony a údolí tvořeny těmi nejkrásnějšími skalními formacemi a barevnými skalami z vulkanických usazenin

Lýkie
- starověká Lýkie patřila mezi moderní civilizace a zanechala po sobě spoustu skvostných památek

Dalyan
- můžete zde podniknout výlet lodí po stejnojmenné řece až k jezeru Köycegiz. V oblasti je možné např. pozorovat mořské želvy: karety obecné, navštívit antické město Kaunos nebo bahenní lázně

Patara
- rozsáhlý areál prastarého města Patara

Olympos
- město i hora opředená mnoha bájemi; o jeho minulosti svědčí archeologické nálezy starých mincí z 2. stol. př.n.l.

Turecko - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Itálie Itálie Kypr Kypr
Malta Malta Portugalsko Portugalsko
Řecko Řecko Španělsko Španělsko
Turecko Turecko
Turecko podle oblastí
Turecko - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Turecko
Karmir Resort & Spa Karmir Resort & Spa
8, 15 dnů nebo na přání
(od 18 800 Kč včetně poplatků)

Exkluzivní a stylový resort Karmir láká návštěvníky z různých zemí svým neotřelým designem, moderními pokoji a pohodovou prázdninovou atmosférou..

Limak Atlantis Deluxe Hotel Limak Atlantis Deluxe Hotel
8, 15 dnů nebo na přání
(od 22 970 Kč včetně poplatků)

Tento příjemný hotel, který je součástí řetězce Limak, byl otevřen v roce 2002. Hotel sestává z hlavní budovy a dvou dalších budov a nabízí..

Fame Residence Lara Fame Residence Lara
8, 15 dnů nebo na přání
(od 23 480 Kč včetně poplatků)

Krásný pětihvězdičkový hotelový komplex Fame Residence Lara se nachází přímo u pláže nedaleko tureckého města Antalye. Je obklopen zelenou..

Limak Lara de Luxe Hotel & Resort Limak Lara de Luxe Hotel & Resort
8, 15 dnů nebo na přání
(od 25 460 Kč včetně poplatků)

Tento hotelový komplex ležící hned u moře v turecké oblasti Lara otevřel své brány v roce 2006. Architektonicky se inspiroval tradicemi Dálného..

Titanic Beach Resort Hotel Titanic Beach Resort Hotel
8, 15 dnů nebo na přání
(od 26 790 Kč včetně poplatků)

Krásný pětihvězdičkový hotel Titanic Beach Resort se inspiroval slavným zaoceánským parníkem stejného jména a svým hostům nabízí luxusní..

Royal Alhambra Palace Royal Alhambra Palace
8, 15 dnů nebo na přání
(od 27 010 Kč včetně poplatků)

Luxusní hotelový komplex Royal Alhambra Palace je díky službám na nejvyšší úrovni, nádherným pokojům, svému ideálnímu umístění a příznivému..

Royal Wings Hotel Royal Wings Hotel
8, 15 dnů nebo na přání
(od 27 770 Kč včetně poplatků)

Tento rozsáhlý, luxusní hotelový komplex otevřený v roce 2005 se rozprostírá na ploše více jak sedmi hektarů a je obklopen krásnými zahradami a..

Gloria Verde Resort Gloria Verde Resort
8, 15 dnů nebo na přání
(od 30 600 Kč včetně poplatků)

Jedná se o luxusní plážový resort na břehu Středozemního moře. Gloria Verde Resort byl nově otevřen po renovaci v roce 2009. Součástí resortu..

Stránka: