zpět na Exotika

Dovolená Thajsko

Siam je jako obrovské puzzle, kde každičký kousek nabízí něco jiného. Můžete sem cestovat stokrát a pokaždé Vás něčím překvapí. Má tisíce kontrastů a milion podob, které nenajdete nikde jinde na světě. Země, která se tvrdošíjně vyhýbala všem kolonizačním procesům, aby si zachovala svoji tradiční tvář, ale přesto byla vždy otevřena vlivům západu. Siamská historie probíhala ve znamení krvavých intrik a bojů o trůn a také nelítostných válek se sousedními Barmánci a Khméry. Situace se ustálila až s konečnou porážkou Barmy v roce 1767 a nástupem dynastie Chakri na siamský trůn. Dynastie vládne zemi dodnes a královská rodina je zde v obrovské úctě. Dnes je Thajsko zemí, kde nic není nemožné – najdete tu nejpanenštější přírodu, ale i nejrušnější velkoměsta, příšeří buddhistických chrámů i neony go-go barů, chudé chýše horských kmenů, ale i nejluxusnější hotely, světově proslulé zdravotnictví, salony thajské masáže a nejlepší kuchyni na světě. Thajsko – země úsměvů, přivítá svým úsměvem i Vás.

Praktické informace na cestu
Elektřina: V Thajsku je potřeba adaptér s tenkými kolíky, místy jsou americké zásuvky.

Telefon: Hovory do Evropy jsou možné z telefonní budky či z hotelu. Na některých místech lze volat i přes internet z internetových kaváren. Čeští poskytovatelé mobilních služeb mají roamingové smlouvy s místními operátory.

Stravování
Většina thajských pokrmů je silně kořeněná. Vaření pokrmů je jednoduché a rychlé. Základní potravinou je rýže a nejpoužívanějším kořením chilli. Mezi nejčastější způsoby tepelné úpravy patří restování na wok pánvi, smažení, fritování, grilování a vaření v páře. Vodu doporučujeme pít pouze balenou – není problém ji koupit téměř kdekoli.

Podnebí
- rok by se dal rozdělit do 3 období – deštné, studené a horké („rainy season“, „cold season“ a „hot season“): deštné – květen až říjen, studené – listopad až únor, horké – březen až květen. Během období dešťů padá velké množství srážek a celkově je počasí nevyzpytatelné. Studené období je idelání čas pro návštěvu Thajska (přestože se jedná o „studené“ období, teploty dosahují cca 28 °C). Horké období – ideální čas pro dovolenou „na pláži“, teploty cca 35 °C.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Bangkok
- hlavní město Thajska, přezdívané jako Město andělů, je plné kontrastů a přeměn. Návštěvníka uchvátí jak svými historickými památkami, tak svou supermoderní výstavbou. Na jediném místě se tu střetává kultura s historií a přírodou celé země. Pobyt v Bangkoku patří vždy k nezapomenutelným zážitkům.

Královský palác
- velký či královský palác byl do roku 1946 sídlem thajské královské rodiny. V prvotním okouzlení při vstupu do tohoto komplexu může návštěvník snadno podlehnout snivé dezorientaci, ale přesto lze palác snadno rozdělit na několik zcela specifických oblastí a rozlišit zde několik velice zvláštních budov. Nedílnou, ale zcela samostatnou součástí je chrám Wat Phra Kaeo.

Phuket
- Ostrov Phuket se nalézá 900 km jižně od Bangkoku na území Thajska. Je to největší, zároveň však nejdražší z thajských ostrovů. Můžete obdivovat nádherné, dlouhé písčité pláže s nesčetnými mořskými zátokami. Luxusní turistické komplexy Vám nabídnou nejvyšší možný komfort. Můžete navštívit město Phuket s možností výhodných nákupů, navštívit místní trhy, denní a noční kluby, masážní salony, bary a diskotéky. Doporučujeme fakultativní výlet lodí na ostrov Jamese Bonda.

Phi Phi Island
- bezesporu nejkrásnější ostrůvek Thajska. Fascinující laguna s průzračně čistou vodou, pláže s bílým pískem lemované palmovými háji, neuvěřitelně barevný podmořský svět. Pravý ráj pro potápěče – od amatérů po nejnáročnější profesionály.

Krabi
- se právem považuje za jedno z nejhezčích míst v destinaci jakou je pohádkové Thajsko. Překrásné dlouhé pláže s jemným korálovým pískem, lemované palmami nabízejí ideální místo pro romantickou dovolenou.

Ko Samui
- ostrov je lemován překrásnými plážemi s bílým korálovým pískem. Ko Samui je největší z 80 ostrovů souostroví, z nichž většina tvoří národní mořský park Ang Thong sestávající se z neobydlených ostrůvků a panenského korálového moře.

Ching Mai
- město se rozkládá v širokém údolí na březích řeky Ping. Na západ od řeky se zvedají horské hřebeny a pokračují až k hranicím s Myanmarem. Chiang Mai je hlavním městem druhé největší stejnojmenné provincie ve státě Thajsko.

Zlatý trojúhelník
- je oblast o rozloze asi 200 tisíc kilometrů čtverečních a zahrnuje tři země – Thajsko, Myanmar (dříve Barma) a Laos. Tato oblast je spojována s obchodem s opiem. Hlavním lákadlem jsou zde projížďky po řece.

Wat Phra Sing
- chrámový komplex, v němž se nachází jedna z nejuctívanějších soch Buddhy na severu, stará přes tisíc let.

Thajsko - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Thajsko podle oblastí
Thajsko - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Thajsko
Mercure Hotel Pattaya Mercure Hotel Pattaya
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 25 200 Kč včetně poplatků)

Hotel Mercure Pattaya je situovaný v centru Pattayi, nemá svou vlastní pláž, ale hlavní pláž Pattayi je jen několik minut chůze od hotelu. Je..

Andaman Seaview Andaman Seaview
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 26 830 Kč včetně poplatků)

Menší komfortní hotel je navržen v okouzlujícím portugalském stylu s čínskými prvky. Nachází se na pláži Karon na ostrově Phuket. Samotná pláž..

Phi Phi Bayview Resort Phi Phi Bayview Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 28 310 Kč včetně poplatků)

Tento příjemný komplex bungalovů se nachází ve stráni porostlé tropickou zelení, přímo u cca 380 m dlouhé krásné písečné pláže. Bungalovy..

Krabi Resort Krabi Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 29 670 Kč včetně poplatků)

Krabi resort má ideální polohu na pláži Ao Nang a srdci jihothajské provincie Krabi. Příjemný menší hotel je skryt v záplavě palem a jiné..

Railay Princess Resort & Spa Railay Princess Resort & Spa
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 29 990 Kč včetně poplatků)

Resort je zasazen do okouzlujících kopcovitých scenérií pláží Railay u letoviska Krabi. Jeho poloha zaručuje dovolenou strávenou v tichém a..

Phuket Graceland Resort & Spa Phuket Graceland Resort & Spa
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 30 110 Kč včetně poplatků)

Luxusní a moderní plážový resort nabízí klidné prostředí a thajskou pohostinnost v centru rušné pláže Patong. Pláž Patong nabízí veškeré..

Thai House Beach Resort Thai House Beach Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 31 590 Kč včetně poplatků)

Thai House Beach Resort je jedním z nejoblíbenějších hotelů na Ko Samui. Nachází se na krásné pláži Lamai obklopené tropickými zahradami s..

Railay Bay Resort & Spa Railay Bay Resort & Spa
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 32 230 Kč včetně poplatků)

Tento resort, který je umístěn uprostřed nádherné přírody přímo na pláži, nabízí hostům luxus, výborný servis a skvělé místní speciality...

Pullman Pattaya Hotel G Pullman Pattaya Hotel G
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 32 430 Kč včetně poplatků)

Luxusní moderní hotel leží přímo na písčité pláži v Naklua v severní části letoviska Pattaya a je jedním z nejlepších hotelů v oblasti. Svou..

Katathani Phuket Beach Resort Katathani Phuket Beach Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 33 290 Kč včetně poplatků)

Hotel Katathani Phuket Beach Resort, luxusní hotel s nejvyšším standardem služeb, je snem každého turisty. Je situovaný na 850 metrů dlouhé bílé..

Dara Samui Beach Resort & Spa Villa Dara Samui Beach Resort & Spa Villa
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 33 540 Kč včetně poplatků)

Dara Samui je nový luxusní resort navržený v tradičním Lanna stylu. V interiérech převládají přírodní materiály, jako je kvalitní dřevo a kámen...

Koh Chang Paradise Resort & Spa Koh Chang Paradise Resort & Spa
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 34 410 Kč včetně poplatků)

Příjemný čtyřhvězdičkový resort se rozkládá na pozemku o rozloze 17 akrů na bílé písčité pláži Klong Prao. Hotel nabízí ubytování v 69..

Klong Prao Resort Klong Prao Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 34 980 Kč včetně poplatků)

Resort Klong Prao byl navržen tak, aby zachovával soukromí svých návštěvníků. Komplex menších budov je obklopen bungalovy, které se nachází..

Dewa Resort & Spa Dewa Resort & Spa
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 35 880 Kč včetně poplatků)

Jeden z nejlepších místních hotelů. Dewa nabízí svým hostům výborné služby, moderní ubytování, krásnou okolní přírodu a úžasný panoramatický..

Muang Samui Spa Resort Muang Samui Spa Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 35 960 Kč včetně poplatků)

Luxusní resort, navržený v působivém stylu typickém pro jižní Thajsko, leží na krásné pláži Chaweng obklopen tropickou zelení. Jakmile do něj..

Kacha Resort & Spa Koh Chang Kacha Resort & Spa Koh Chang
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 36 570 Kč včetně poplatků)

Kouzelný resort má ideální polohu uprostřed White Sand Beach (Hat Sai Khao), která je centrem všeho dění na ostrově Ko Chang. Přes den se můžete..

Holiday Inn Resort Phi Phi Holiday Inn Resort Phi Phi
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 38 200 Kč včetně poplatků)

Tento nádherný komplex bungalovů se nachází přímo na pláži na klidném severním výběžku ostrova Phi Phi Don a je obklopen bujnou tropickou..

Beyond Resort Krabi Beyond Resort Krabi
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 38 530 Kč včetně poplatků)

Beyond Resort Krabi se nachází na klidné romantické pláži Klong Muang, a je proto ideální volbou pro ty, kteří touží po odpočinku v tropickém..

Santhiya Resort & Spa Santhiya Resort & Spa
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 39 410 Kč včetně poplatků)

Romantický ekologicky zaměřený resort se nachází na pozemku o rozloze 18 akrů na pláži Thong Nai Pan na ostrově Ko Pha Ngan v jižním Thajsku...

Sai Kaew Beach Resort Sai Kaew Beach Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 39 700 Kč včetně poplatků)

Tříhvězdičkový hotel Sai Kaew Beach Resort se nachází na ostrově Koh Samet. Klade důraz na příjemnou atmosféru a vždy usměvavý personál...

Emerald Cove Resort Emerald Cove Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 41 440 Kč včetně poplatků)

Hotel známé sítě Amari se nachází v jižní části krásné dlouhé písčité pláže Klong Prao, pouhé 2 km od vodopádů Klong Plu. Interiéry jsou..

Casa de La Flora Khao Lak Casa de La Flora Khao Lak
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 47 230 Kč včetně poplatků)

Casa de La Flora je jedinečným resortem, který se nachází přímo na písčité pláži poseté palmami v poklidném oblasti Khao Lak. Unikátní design a..

Paradee Resort Paradee Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 65 250 Kč včetně poplatků)

Luxusní pětihvězdičkový hotel Paradee Resort je jedním z nejoblíbenějších hotelů na ostrově Koh Samet. Zažijete v něm opravdový prvotřídní..

White House Beach Resort & Spa White House Beach Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Krásný čtyřhvězdičkový hotel White House Beach Resort & Spa byl otevřen již roku 1983 a má tak dlouhodobou tradici, klidnou a osobitou..

The Kee Resort Patong The Kee Resort Patong
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Výjimečný a moderní, poskytující plný komfort a pohodlí – takový je The Kee Resort Patong. Nadchne Vás svým neotřelým designem a dobrou polohou..

Bhundhari Chaweng Beach Resort Bhundhari Chaweng Beach Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Čtyřhvězdičkový hotel Bhundhari Chaweng Beach Resort je perfektní volbou, jak pro obchodníky, tak pro ty, kteří hledají ideální místo pro..

Banana Fan Sea Resort Banana Fan Sea Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Luxusní bungalovy v tradičním thajském stylu jsou umístěné v pěstěné zahradě přímo uprostřed nejkrásnější pláže Chaweng.

Samui Jasmine Resort Samui Jasmine Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Samui Jasmine Resort pod heslem „objevte svůj ráj na zemi“ svým hostům nabízí dvaadvacet pokojů s úžasným výhledem na moře a tucet vil..

Phra Nang Inn Phra Nang Inn
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Jeden z nejoblíbenějších resortů v provincii Krabi se nachází přímo na pláži Ao Nang. Místní komunikace jej rozděluje na dvě samostatná křídla –..

Woodlands Hotel & Resort Woodlands Hotel & Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších hotelů v letovisku Pattaya. Svou popularitu si získal výhodnou polohou v klidnější severní části ostrova,..

Jomtien Palm Beach Jomtien Palm Beach
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Čtyřhvězdičkový hotel Jomtien Palm Beach se nachází v srdci centra Jomtien. Je velmi kvalitní a pohodlný, neboť poskytuje svým hostům veškeré..

Baan Krating Khaolak Baan Krating Khaolak
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Resort byl postaven na útesu a nabízí tak překrásný výhled na záliv Khao Lak. V Baan Krating naleznete kombinaci nádherné pláže a oceánu a..

Royal Lanta Resort Royal Lanta Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Resort je pravou oázou na odlehlém thajském ostrově, nacházející se na kilometr dlouhé bílé pláži Klong Dao. Klade důraz na pohodlí a relaxaci a..

Rawi Warin Resort & Spa Rawi Warin Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Luxusní resort Rawi Warin je jedním z nejlepších resortů na ostrově Lanta. Uchvacuje jedinečnou polohou na úpatí kopců pokrytých džunglí s..

Kata Palm Resort & Spa Kata Palm Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Velmi příjemný a zajímavý hotel, který nedávno prošel rekonstrukcí a rozšířením, se nachází zhruba 10 minut chůze od písečné pláže Kata...

Karon Sea Sands Resort & Spa Karon Sea Sands Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Kvalitní hotel Karon Sea Sands se nachází u pláže Karon a od samotné pláže je oddělen pobřežní komunikací. Hotel má výbornou polohu, neboť je od..

Duangjitt Resort & Spa Duangjitt Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Tento unikátní resort se rozkládá v poklidném 14,5 hektarů rozlehlém prostředí plném tropických stromů a exotických květin. Toto, blízkost pláži..

Le Meridien Phuket Beach Resort Le Meridien Phuket Beach Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Resort Le Meridien se právem řadí mezi desítku nejlepších resortů na ostrově Phuket. Je oázou ukrytou v zálivu Relax Bay, avšak pouze 5 minut..

Haadtien Beach Resort Haadtien Beach Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Příjemný rodinný resort, který se nachází na jihu ostrova Tao. Svým hostům nabízí soukromí a ekologický přistup ke svému okolí. Vydejte se..

Stránka: