zpět na Exotika

Dovolená Zanzibar (Tanzanie)

Země divoké, ničím nespoutané přírody. Země safari. Země dobrodružství a velké africké pětky: slona, buvola, lva, levharta a nosorožce. Hlavním lákadlem pevninské části Tanzánie je právě především její široká nabídka safari a to hned v několika národních parcích: Serengeti, Ngorongoro, Manyara, Arusha, Selous, Ruaha, Mikuni a Kilimandžáro. Parky nabízí velmi rozdílné biotopy i klima (od tropických oblastí na východě po srážkami hojné oblasti na západě). Stát vznikl sloučením vnitrozemské Tanganiky a ostrovního Zanzibaru, na nichž zanechaly vzdálené evropské stopy koloniální vlády jak Velké Británie, tak Německa. Různorodé kmeny přispívají k rozmanitosti této země více jak sty rozličnými jazyky. Styku s cizinci však slouží pouze dva: svahilština a angličtina. Pobyt zde si tak můžete zpestřit prozkoumáváním svých vyjednávacích schopností s velmi komunikativními domorodci.

Praktické informace na cestu
Elektřina: 230V / 50Hz. České zástrčky se dají použít v některých místech, jinak je potřeba adaptér na britskou normu.

Telefon: Mezinárodní hovory je možné domluvit v kterékoliv telefonní kanceláři ve větších městech. Hovory z pevné linky lze uskutečnit z pošty, telefonní budky (automat na karty) nebo ze soukromé telefonní kanceláře – ta má podobu malého stánku na ulici a tvoří poměrně hustou síť. Mobilní telefony se v těchto zemích začínají těšit velké oblibě. V každé zemi je hned několik místních operátorů. SIM karty místních operátorů lze běžně koupit za pár dolarů.

Internet: Internetové kavárny jsou k dispozici ve všech velkých městech a turistických centrech.

Stravování
Vliv mnoha kultur (britské, perské, arabské, indické, portugalské a africké) se odráží ve skladbě jídel, přičemž základem tanzanské kuchyně je maso s bramborami nebo rýží (wali). Specialitou je ugali, hustá kukuřičná kaše, která se rukou namáčí v omáčce. Maso je obvykle hovězí, kozí nebo skopové, dušené společně s bramborami a zeleninou, okořeněné hřebíčkem a kardamonem. Oblíbenou pochoutkou je nyama choma, kozí maso na grilu. K dalším oblíbeným jídlům patří biryani (kořeněná rýže), curry a sambudaa (masové nebo zeleninové pastries). Moučníky se připravují z banánů, ananasu nebo manga. Tanzanie je, jak vidno, rájem pro milovníky ovoce a zeleniny.

Podnebí
Podnebí je ovlivňováno monzuny. V létě ovlivňuje podnebí severozápadní monzun a v zimě jihovýchodní pasát. Vzhledem k velikosti země je možno rozlišit až 4 stavy počasí naráz. Přesto ve všech částech země připadá hlavní období dešťů na měsíce březen až květen. Denní maxima jsou v teplejších oblastech kolem 30 °C (Zanzibar), během safari se teploty pohybují v průměru kolem 25 °C, v noci teploty klesnou v průměru na 17 °C (na hraně kráteru Ngorongoro ve výšce přes 2 000 m.n.n. může být pokles teploty i výrazně vyšší). Zanzibar je klasickým příkladem tropů, teploty přes den se pohybují kolem 30 °C, přes noc výrazněji neklesají. Typická je i vysoká vzdušná vlhkost až kolem 75%.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Národní Park Serengeti
- je největším parkem Tanzánie. Jméno „Serengeti“ znamená nekonečné pláně a je odvozené z jazyka Masajů. Nejznámějším znakem Serengeti je obrovská koncentrace divokých zvířat, jaká není k vidění na safari nikde jinde na světě, a každoroční migrace pakoňů. Každý, kdo měl možnost spatřit obrovská stáda pakoňů shromažďujících se před pochodem na sever, může potvrdit mimořádnost této podívané.

Mt. Kilimandžáro
- tento skvost Tanzánie se skládá ze tří vyhaslých sopečných vrcholů: nejvyšší Kibo (5895 m), Mawenzi (5149 m) a Shira (4005 m). Kibo leží vprostřed masivu a je charakteristický zploštělým vrcholkem. Jeho součástí je Uhuru Peak, nejvyšší bod celého Kilimandžára. Přesto, že leží asi 400 km jižně od rovníku – na severním uzemí Tanzánie, blízko hranic s Keňou – pokrývá vrcholovou část Kili horský ledovec. Kilimandžáro je součástí Národního parku Kilimandžáro, který byl založen v roce 1973 a oficiálně otevřen v roce 1977. Prvním Evropanem, který spatřil tuto dominantu Tanzánie a zároveň celé afriky, byl v roce 1848 křesťanský misionář Johann Rebmann. Po několika neúspěšných pokusech byl vrchol Kilimandžára zdolán v říjnu roku 1889 německým geologem Hansem Meyerem.

Zanzibar
- Staré Kamenné Město na ostrově Zanzibar je skvělé místo, kde se můžete procházet a ztratit, i když ne nadlouho. Každý zákrut uzounkých uliček vám ukáže něco zajímavého – školu plnou dětí recitujících verše z Koránu, krásné staré domy s převislými verandami, stinná náměstíčka posetá stoletými stromy, řady malých obchůdků vmáčknutých do stěn.

Národní Park Ngorongoro
- je vulkanický kráter, nebo lépe řečeno kaldera, který se zrodil před dvěma miliony lety; je 610 metrů hluboký, o průměru zhruba 20 km. Dýmající země v a kolem kráteru je domovem tisíce divokých zvířat, mezi nimi 40 000 velkých savců jako jsou sloni, buvoli, nosorožci a velké kočky. Nikde jinde na světě nemůže člověk z takové blízkosti obdivovat a fotografovat divokou přírodu jako zde. Jako by člověk obdivoval safari na obrovské otevřené Noemově arše. Kráter je centrem ochranného pásma a zabírá 8 200 km2. K jiné atrakci patří ještě kráter Empakai a ještě sále aktivní Oldoinyo Lengai kráter, který je přibližně jednou za deset let aktivní.

Uprostřed kráteru Ngorongoro se nachází alkalické jezírko Magadi – jedno ze dvou alkalických jezer v oblasti příkopové propadliny. Okolo jezera Magadi je možné vidět nejvíce zvěře na safari. Velké množství plameňáků, stáda pakoňů bělobradých, zeber Bohmových, gazel Thomsonových a Grantových ti všichni se zde schází. V jezírku je možné vidět i hrochy. V hojném prostoru při okrajích dna kráteru je pak možné potkat i slony.

Národní park Arusha
- rozkládá se mezi vrcholkem Kilimandžára a Mt. Meru v nadmořské výšce pohybující se od 1500 m v Momelle do 4566 m na vrcholku Mt. Meru. Celková plocha N.P. je 137 km2. Park byl založen v roce 1960 a zahrnoval Ngurdoto Crater a jezera Momella, v roce 1967 byla přidána i hora Meru, druhá největší hora Tanzánie. Fauna a flóra se mění podle topografie, od lesů po bažiny. Park leží 25 km od kosmopolitního města Arusha, které tvoří výchozí bodu pro safari, a 58 km od Moshi. V parku žijí různí býložravci, opice, sloni, žirafy, hroši, levharti, hyeny, vodušky (a další druhy antilop), nejsou zde lvi. Z vrcholku hory je krásný výhled do kráteru (3000 m). Žije zde na 400 druhů ptáků.

Krátery Olmoti a Empakaai
- v blízkosti neproslavenější rezervace v destinaci Tanzánie – Ngorongoro jsou další dva krátery méně známé a méně navštěvované. Jsou však velmi zajímavé jako varianta pro pěší safari. Kráter Olmoti je mělký a porostlý trávou, kromě Masajů (nejoblíbenější etnické skupiny Tanzánie) a jejich dobytka zde můžete vidět i buvoly, antilopy losí a další druhy africké zvěře. Z okraje kráteru Empakaai jsou nádherné výhledy na zelený ráj, kráter je široký asi 6 km a zhruba polovinu z něj tvoří jezero, jehož hloubka dosahuje až 85 m, stěny kráteru stoupají do výšky až 300 m.

Zanzibar (Tanzanie) - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Zanzibar (Tanzanie) podle oblastí
Zanzibar (Tanzanie) - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Zanzibar (Tanzanie)
Karafuu Beach Resort & Spa Karafuu Beach Resort & Spa
12 dnů nebo na přání
(od 42 240 Kč včetně poplatků)

Představujeme Vám atraktivní hotelový resort Karafuu na východním pobřeží Zanzibaru. Skvělé místo pro návštěvníky, kteří touží po kvalitní..

Ocean Paradise Resort Ocean Paradise Resort
12 dnů nebo na přání
(od 42 960 Kč včetně poplatků)

Již cestou z letiště můžete obdivovat panenskou přírodu a krásné scenérie tohoto úžasného ostrova. Míjíte typické africké vesnice, téměř po..

Breezes Beach Club & Spa Breezes Beach Club & Spa
12 dnů nebo na přání
(od 56 070 Kč včetně poplatků)

Tento rodinný hotel držící ocenění „Best Resort in Tanzania“ Vás nadchne svou pohostinností, příjemným personálem a zejména výbornou polohou..

Diamonds Mapenzi Beach Diamonds Mapenzi Beach
12 dnů nebo na přání
(od 72 830 Kč včetně poplatků)

Východní pobřeží Zanzibaru, konkrétně tropická pláž Kiwengwa s bílým pískem, je místem, kde najdete příjemný resort Sandies Mapenzi Beach Club...

Diamonds La Gemma dell'Est Diamonds La Gemma dell'Est
12 dnů nebo na přání
(od 78 550 Kč včetně poplatků)

Rozlehlá exotická tropická zahrada s vodopády, výhled na dokonale čistý Indický oceán a servis All inclusive dělá z tohoto 5* resortu skvělé..

Dream of Zanzibar Dream of Zanzibar
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Pokud toužíte po luxusní a komfortní dovolené na Zanzibaru, je pro Vás tento 5* all inclusive resort tou pravou volbou. Osvěží Vás pobytem na..