Zanzibar (Tanzanie)

Oficiální název:  Sjednocená tanzanská republika
Hlavní město:    Dodoma (dříve Dar es Salaam – administrativní)
Jazyk(y):           s­vahilština, angličtina
Měna:                ­tanzanský šilink (100 TZS = cca 1.20 CZK)
Časové pásmo/posun k ČR:
+3 hod v době letního času, +4 hod v době zimního času

Nejoblíbenější destinace
Tanzanie, Zanzibar

Cestování a cestovní doklady
Pro vstup do země je nutný cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 6 měsíců delší než plánovaný pobyt, dále je nutné vízum, které je možno získat na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně a na všech leteckých, silničních, železničních a námořních, resp. jezerních, hraničních přechodech. Cena jednorázového turistického víza je cca 50 EUR (expresní vízum 70 EUR). Dále je vyžadován mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici, pokud přijíždíte z oblastí s jejím výskytem.
Při cestách na ostrov Zanzibar je vyžadováno potvrzení o platném očkování proti žluté zimnici. Toto očkování je vyžadováno i při cestách do pevninské části Tanzanie, pokud cestovatelé přijíždějí/při­létají ze zemí s výskytem této nemoci (tj. především z okolních afrických zemí).

Zdravotnictví a důležité kontakty
Vyhledávat ošetření ve státních zařízeních, a to i v hlavním městě, se nedoporučuje. Soukromá zdravotnická zařízení jsou obecně na dobré úrovni.
Doporučuje se sjednat si zdravotní pojištění a kromě pojistky (s adresou a telefonem na asistenční službu) pro případ náhlého úrazu či onemocnění disponovat též kreditní kartou.
Aby byl pacient v Tanzanii vůbec přijat k případnému zákroku nebo ošetření (a to i akutnímu, např. po dopravní nehodě), je naprosto nezbytné, aby byl pojištěn u zdravotní pojišťovny, která garantuje úhradu nákladů zdravotního zákroku, nebo aby platil v hotovosti – i těžké úrazy byly často přijaty až tehdy, když byla předem zkontrolována solventnost pacienta. Z toho důvodu se proto doporučuje mít jak pojistku tak i kreditní kartu.

Důležitá telefonní čísla
Nouzové volání (policie, ambulance, hasiči).......112

Nejbližší konzulární úřad
Velvyslanectví Tanzanské sjednocené republiky
Eschenallee 11
14050 Berlin
Německo
Tel.: +49/30–303 08 00
Fax: +49/30–303 08 02

Zahraniční konzulární úřad
Velvyslanectví České republiky v Etiopii
Embassy of the Czech Republic
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289
Addis Ababa
Etiopie
P.O.Box 3108
Tel.: +251/115 516 382, +251/115 516 132
Fax: +251/115 513 471
Nouzová linka: +251/911 222 401 (Addis Abeba-pro všechny státy působnosti s výjimkou Keni), +254/722 517 161 (Nairobi-pro Keňu)

Podrobné informace o aktuálních podmínkách vstupu, bezpečnostní situaci, celních a devizových předpisech a doporučení turistům naleznete na www.mzv.cz (zdroj výše uvedených informací).

Pobytové zájezdy Zanzibar (Tanzanie)

Nabízíme individuální pobytové zájezdy v hotelech kategorie 4* a 5*. Všechny uvedené zájezdy si můžete upravit podle vlastních potřeb.

pobytové zájezdy Zanzibar (Tanzanie)
Firemní akce