zpět na Exotika

Dovolená Spojené arabské emiráty

Princezna mezi arabskými zeměmi odkryla svůj závoj a ukázala svoji tajemnou tvář turistům, kteří sem míří ze všech konců světa zvědaví na to, co zde uvidí. A uvidí toho nečekaně mnoho – nesmírné bohatství pocházející z těžby ropy umožnilo na místech, kde se ještě nedávno vlnily jen písečné duny, zbudovat stavby neuvěřitelné krásy, fantazie a vkusu, dálnice lemované palmami, nejluxusnější hotely na světě a mistrovská golfová hřiště světové pověsti. I ve Spojených arabských emirátech ale najdete místa, kde se „zastavil“ čas a jimž vládne tradice. Stačí opustit proslulá města a zamířit do rybářských vesnic či majestátních hor a tajemných wadi (údolí) ve vnitrozemí. Na bývalém pobřeží pirátů dnes leží moderní dynamická země s příchutí orientálního koření.

Praktické informace na cestu
Elektřina : Napětí 220–240V, knitočet 50 Hz. V některých částech budete potřebovat adaptér (typ D)

Telefon: Místní telefonní síť je spravována monopolní firmou Etisalat, která disponuje nejmodernějším vybavením. Mezinárodní telefonní kód SAE je 971. Při telefonování z území SAE je nutné uvést předčíslí 00 plus mezinárodní kód volané země. Všichni tři čeští operátoři mají do SAE roaming, aktuální ceny hovorů a SMS zjistíte u svého poskytovatele služeb. 

Internet: Internetové služby jsou v SAE plně etablovány a množství internetové kavárny je standardně k dispozici.

Stravování
Dávné arabské menu se skládá hlavně z datlí, velbloudího mléka, jehněčího a skopového masa, nezbytných chlebových placek a později i rýže a kávy. Při zvláštních příležitostech je připravováno velké množství různých jídel, aby si host mohl vybrat to, co je mu nejmilejší. Před hlavním menu si lze vybrat nespočet předkrmů, kterými mohou být třeba warak al inab – vinné listy plněné směsí rýže, mletého masa a koření nebo salát z krevet či krabů, různě upravené ryby nebo drůbeží saláty. Polévky, které nebývají pravidelnou součástí oběda, se svým základem podobají našim, ale objevuje se v nich rozdílné koření. Jídla často obsahují množství oleje a jiných tuků, koření a cukru. Prakticky všechna hlavní jídla vycházejí z masového základu, hlavně jehněčího a skopového. Maso se dusí, peče anebo opéká na rožni, běžně je také marinováno v mléce, česneku a cibuli. Perský záliv je nesmírně bohatým útočištěm ryb a vůbec všech darů moře. K nejchutnějším rybám patří hamur a zubeidi, opravdovou delikatesou jsou ale obří krevety (rubian), které jinde na světě neseženete. Nejdůležitější přílohou je rýže, pozůstatek vlivu Indie, odkud se dodnes dováží skvělá dlouhozrnná odrůda basmati. Připravuje se na spoustu způsobů, od nejjednoduššího až po směsi s rozinkami, piniovými ořechy, cibulkou, hřebíčkem, kardamonem nebo čočkou. K basmati se podávají masitá jídla, jako třeba al khouzi, celé upečené jehně, obsypané touto rýží, anebo capsi, jehněčí maso s pikantní omáčkou.

Závěr oběda bývá sladký, doprovázený ovocem. V zákuscích mají arabští stolovníci, a hlavně stolovnice, obzvláštní zálibu. Konzumace sladkostí je značná, přičemž vysoká koncentrace cukru v zákuscích se zdá být až nepochopitelná. Nejvíce je oblíben knaafeh, dezert z oříšků různých druhů. Potom můžeme ochutnat um-ali, což je kašovitá hmota, vyrobená z lístkového těsta, ořechů, mléka, sušených rozinek a samozřejmě z velkého množství cukru. Zapéká se v kameninové nádobě. Mezi lahůdky patří opékaná jehněčí žebírka, kebab z kuřecích a skopových kousků masa nebo podobně opékané mleté maso. Grilovaná a opékaná masa se podávají s vynikajícím doplňkem – hrachovou paštikou a s olivovým olejem. Nesmíme však opomenout jednu veledůležitou součást jídelníčku, která je tím nejpůvodnějším, co bylo a dodnes je k jídlu podáváno, ať již ráno nebo večer. Jde o arabský chléb khubus, což je placka, která slouží zároveň i jako příbor. Lze s ní nabírat různé krémy a jogurty nebo se dá namáčet do různých omáček. Jsou jídelní pomůckou i v jiném smyslu, neboť se jimi přikrývají rožněná masa, aby nevychladla, anebo slouží jako talíř, na který se rozprostře celé menu. Při výběru masa je přesně určeno, co musí muslimové vyloučit z konzumace. V návaznosti na staré semitské zvyklosti korán zakazuje požívat nečisté věci – mezi ty se počítá vepřové maso, uhynulá zvířata, krev, zvířata zabitá úderem, pádem apod. Tyto zákazy muslimové svědomitě dodržují a vepřové v nich vzbuzuje odpor. Nedoporučujeme konzumaci vody z vodovodního řádu. Prodává se balená pitná voda. Požívání alkoholických nápojů je možné, ale pouze v hotelích a podnicích se zvláštní licencí. Alkohol se může do SAE i dovážet a dá se také koupit v duty free obchodech při příletu. Arabové sami jej nepijí, protože korán zakazuje konzumovat veškeré kvašené a destilované nápoje. Velmi oblíbená je arabská káva a čaj.

Podnebí
Podnebí je velmi teplé a suché. Většinou je slunečno, prší jen vzácně. Hlavní turistická sezona je od října do května, kdy jsou teploty pro nás únosné. V ostatních měsících zde panují tropická vedra. Pouštní klima, horká a suchá léta (až 50°C), při pobřeží vysoká vlhkost vzduchu, teplé a suché zimy (denní teploty okolo 25°C, v noci se může ochladit až na 5°C)

Zajímavá místa – kam se vypravit
Dubaj
- je moderní centrum Spojených arabských emirátů. Je hlavním městem emirátu Dubai, který je nejlidnatější a druhý největší ze všech arabských emirátů. Město leží na severním okraji emirátu Dubaj, v místech, kde se nachází hranice se sousedním emirátem Šardžá, vyvíjí se proto především na jih. Tímto směrem také nalezneme nejvyšší budovu světa Burj Khalifa. Dubaj se rozrůstá směrem do moře, kde vytváří úžasné umělé poloostrovy ve tvaru palmy, zvané Palm Islands a souostroví, z nichž nejznámějším je The World, jehož ostrovy tvoří mapu světa.

Abu Dhabi
- je hlavní město a zároveň emirát Spojených arabských emirátů, který je králem luxusu a přehlídkou velkoleposti. Jedná se o největší a nejbohatší ze sedmi emirátů a zároveň zakládající emirát Spojených arabských emirátů. Je situován na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Hlavní město je od letiště v Dubaji vzdáleno asi hodinu jízdy. Mimo jiné se pyšní pohostinností a přívětivostí místních obyvatel.

Bastakiya
- je čtvrt, ve které můžeme obdivovat původní dubajskou kulturu

Al Fahidi
- je pevnost s historickým muzeem Dubaje. Na východ od pevnosti se nachází oblast s největší koncentrací větrných věží, kterými proslula čtvrt Bastakiya.

Sharjah
- je hlavním městem emirátu Sharjah. Ve městě Sharjah se nachází jedno ze sídel šejka Sultana bin Mohammeda Al Qasimi, vládce emirátu.

Ajman
- se nachází v emirátu Ajman, který je nejmenším ze všech sedmi emirátů. Přesto je město doslova nabité památkami.

Spojené arabské emiráty - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Spojené arabské emiráty podle oblastí
Spojené arabské emiráty - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Spojené arabské emiráty
Citymax Bur Dubai Citymax Bur Dubai
5, 8 dnů nebo na přání
(od 13 700 Kč včetně poplatků)

Hotel Citymax Bur Dubai, který byl otevřen na konci roku 2010, nabízí moderní ubytování v centru pulsujícího města. Nachází se nedaleko Mall of..

Beach Hotel by Bin Majid Beach Hotel by Bin Majid
6, 8 dnů nebo na přání
(od 13 950 Kč včetně poplatků)

Jeden z luxusních hotelů v Ras Al Khaimah okouzluje svou polohou. Rozprostírá se na kopci s výhledem na 800 metrů dlouhou písčitou pláž. Ačkoliv..

Lou Loua Beach Resort Lou Loua Beach Resort
5, 8 dnů nebo na přání
(od 14 560 Kč včetně poplatků)

Pěkný dvoupatrový hotelový komplex hotelu Lou Loua Beach Resort, postavený ve tvaru podpovy, v jejímž středu je zahrada s bazénem, se nachází..

Marjan Island Resort & Spa Marjan Island Resort & Spa
5, 8 dnů nebo na přání
(od 15 990 Kč včetně poplatků)

Exkluzivní resort Marjan Island Resort & Spa postavený v tradičním arabském stylu se nachází na stejnojmenném uměle vytvořeném souostroví a svým..

Ajman Hotel (ex Kempinski Ajman) Ajman Hotel (ex Kempinski Ajman)
5, 8 dnů nebo na přání
(od 16 150 Kč včetně poplatků)

Luxusní Ajman Hotel se díky výborné poloze přímo na břehu moře u krásné písečné pláže a především díky vysokému standardu poskytovaných služeb..

Rove Downtown Dubai Rove Downtown Dubai
5, 8 dnů nebo na přání
(od 16 340 Kč včetně poplatků)

Celosvětová síť hotelů Rove je mezi cestovateli známá pro inspirativní přístup s důrazem na pohodlnou dostupnost, služby na vysoké úrovni a..

Umm Al Quwain Beach Hotel Umm Al Quwain Beach Hotel
5, 8 dnů nebo na přání
(od 17 360 Kč včetně poplatků)

Tento resort patří mezi nejvyhledávanější v celých Spojených arabských emirátech. O svou popularitu se zasloužil luxusním vybavením, krásným..

Beach Rotana Abu Dhabi Beach Rotana Abu Dhabi
5, 8 dnů nebo na přání
(od 17 990 Kč včetně poplatků)

Luxusní Beach Rotana Hotel & Tower je místem, kde se mísí vyhlášená arabská pohostinnost se soudobým luxusem. Z budovy hotelu vede exklusivní..

Hilton Dubai Jumeirah Hilton Dubai Jumeirah
5, 8 dnů nebo na přání
(od 18 630 Kč včetně poplatků)

Tento luxusní hotel v hlavním městě obchodu a zábavy je pravou oázou, která svým hostům nabízí kvalitní ubytování uprostřed exotických zahrad,..

Waldorf Astoria Ras Al Khaimah Waldorf Astoria Ras Al Khaimah
5, 8 dnů nebo na přání
(od 18 740 Kč včetně poplatků)

Ponořte se do romantického prostředí okouzlujícího hotelu Waldorf Astoria, který je perfektním tipem pro Vaši dovolenou v emirátu Ras Al..

JA Ocean View Hotel JA Ocean View Hotel
5, 8 dnů nebo na přání
(od 19 210 Kč včetně poplatků)

Jedná se o stylový městský hotel vhodný pro páry i rodiny s dětmi, velmi oblíbený a žádaný. Hotel je skvělým místem pro spokojenou dovolenou v..

Sheraton Jumeirah Beach Resort Sheraton Jumeirah Beach Resort
5, 8 dnů nebo na přání
(od 19 820 Kč včetně poplatků)

Sheraton Jumeirah je krásný resort přímo na bílé písčité pláži Jumeirah, obklopen palmovou zahradou s více než 200 palmami. Hotel vyniká..

Le Méridien Al Aqah Beach Resort Le Méridien Al Aqah Beach Resort
5, 8 dnů nebo na přání
(od 20 040 Kč včetně poplatků)

Le Méridien Al Aqah je jedním z nejlepších hotelů v oblasti. Leží na soukromé pláži mezi Indickým oceánem a pohořím Hajar v emirátu Fujairah...

Double Tree by Hilton Resort & Spa Marjan Island Double Tree by Hilton Resort & Spa Marjan Island
5, 8 dnů nebo na přání
(od 20 090 Kč včetně poplatků)

Elegantní a luxusní, takový je resort Double Tree by Hilton umístěný v atraktivní lokalitě Marjan Island. Získá si Vás svým příjemným..

Le Meridien Mina Seyahi Beach Resort Le Meridien Mina Seyahi Beach Resort
5, 8 dnů nebo na přání
(od 21 210 Kč včetně poplatků)

Kvalitní pětihvězdičkový hotel se nachází na vyhlášené pláži Jumeriah Beach. Hotel je ideální volbou pro milovníky vodních sportů a..

Sofitel The Palm Dubai Sofitel The Palm Dubai
5, 8 dnů nebo na přání
(od 21 600 Kč včetně poplatků)

Resort Sofitel je exkluzivním útočištěm i pro náročné hosty. Nadchne Vás svými přepychovými interiéry, atmosférou a atraktivním prostředím pro..

Rixos The Palm Rixos The Palm
5, 8 dnů nebo na přání
(od 22 630 Kč včetně poplatků)

RIxos The Palm je 5* luxusní hotelový komplex, jenž se nachází na cípu východního vlnolamu nejznámějšího dubajského ostrova Palm Jumeirah...

Smartline Bin Majid Beach Resort Smartline Bin Majid Beach Resort
6, 8 dnů nebo na přání
(od 22 640 Kč včetně poplatků)

Resort je proslulý svou pohostiností a příjemnou relaxační atmosférou. Kromě dvoukilometrové písečné pláže, pomerančových plantáží, kopců a..

Nikki Beach Resort & Spa Nikki Beach Resort & Spa
5, 8 dnů nebo na přání
(od 22 830 Kč včetně poplatků)

Nikki Beach Resort & Spa nabízí v rámci Dubaje jedinečný zážitek z plážového konceptu v minimalistickém, moderním stylu s důrazem na kombinaci..

Dubai Marine Beach Resort & Spa Dubai Marine Beach Resort & Spa
8 dnů nebo na přání
(od 23 110 Kč včetně poplatků)

Tento špičkový resort nabízí svým hostům už od svého otevření v roce 1989 přepychové ubytování, exklusivní kuchyni a také moderní vybavení pro..

Park Hyatt Abu Dhabi and Villas Park Hyatt Abu Dhabi and Villas
5, 8 dnů nebo na přání
(od 23 250 Kč včetně poplatků)

Hotel Park Hyatt Abu Dhabi je exkluzivním útočištěm pro náročné cestovatele. Ať už cestujete do Arabských Emirátů služebně či zde trávíte..

JA Jebel Ali Beach Hotel JA Jebel Ali Beach Hotel
8 dnů nebo na přání
(od 23 500 Kč včetně poplatků)

Pětihvězdičkový hotel JA Jebel Ali Beach Hotel se nachází poblíž ostrova Palm Jebel Ali. Samotný hotel leží u pláže a je vhodný pro klienty,..

Habtoor Grand Resort & Spa Habtoor Grand Resort & Spa
5, 8 dnů nebo na přání
(od 24 180 Kč včetně poplatků)

Přepychový, pětihvězdičkový dubajský Habtoor Grand Resort & Spa byl vedoucí světovou ratingovou agenturou Cranley ohodnocen stupněm 10 (z 12),..

Crowne Plaza Yas Island Crowne Plaza Yas Island
5, 8 dnů nebo na přání
(od 24 740 Kč včetně poplatků)

Čtyřhvězdičkový hotel Crowne Plaza Yas Island, u něhož se nachází krásné 18ti jamkové golfové hřiště, ale i jedinečný okruh F1 v Abu Dhabi, je..

St. Regis Saadiyat Island Resort St. Regis Saadiyat Island Resort
5, 8 dnů nebo na přání
(od 26 980 Kč včetně poplatků)

Atraktivní hotel ležící na oblíbeném Saadiyat Islandu Vás nadchne svou atmosférou a moderním designem. Luxusní hotel, který byl otevřen v roce..

Madinat Jumeirah - Mina A Salam Madinat Jumeirah - Mina A Salam
5, 8 dnů nebo na přání
(od 29 580 Kč včetně poplatků)

Hotel Mina A’ Salam je součástí komplexu Madinat Jumeirah. Celý komplex tvoří ještě hotel Al Qasr, luxusní vily Malakiya, bungalovy Dar Al..

Atlantis The Palm Atlantis The Palm
5, 8 dnů nebo na přání
(od 32 240 Kč včetně poplatků)

V říjnu 2008 otevřený pětihvězdičkový hotel se nachází ve středu uměle vyrobeného ostrova ve tvaru palmy. Hotel se skládá ze dvou křídel, kterým..

Jumeirah Beach Hotel Jumeirah Beach Hotel
5, 8 dnů nebo na přání
(od 38 460 Kč včetně poplatků)

Pětihvězdičkový hotel Jumeirah Beach je jedním z nejluxusnějších hotelů v oblasti. Hotel si zakládá na příjemném prostředí, skvělých službách a..

Arabian Court - One & Only Royal Mirage Arabian Court - One & Only Royal Mirage
8 dnů nebo na přání
(od 42 020 Kč včetně poplatků)

Jedná se o stylový resort, který je výjimečný v každém směru. Nadchne Vás svými exkluzivními interiéry, ubytováním v orientálním stylu a šarmem,..

Emirates Palace Emirates Palace
8 dnů nebo na přání
(od 45 650 Kč včetně poplatků)

Emirates Palace je jedním z největších luxusních hotelů světa. Hotel obklopují nádherné anglické zahrady , speciálně vytvořená soukromá pláž či..

Burj Al Arab Burj Al Arab
5, 8 dnů nebo na přání
(od 82 350 Kč včetně poplatků)

Tento hotel připomínající vzedmutou vodní plachtu se vypíná do výšky 321 m nad světoznámou pláž Jumeirah a dominuje tak celému dubajskému..

Stránka: