zpět na Exotika

Dovolená Seychely

Tento tropický kreolský ráj vypadá jako náhrdelník ze zelených smaragdů rámovaný bílou krajkou písčitých pláží a vln. Leží v Indickém oceánu, jenž lechtá neuvěřitelně sněhobílé pláže svými slanými průzračnými vlnami. Místní obyvatelstvo je rasově pestré, usměvavé, vstřícné a zvyklé žít v pohodové a tolerantní atmosféře. K té přispívá i zeměpisné umístění ostrovů, jimž se jako zázrakem vyhýbají tajfuny i jiné přírodní katastrofy jako např. zemětřesení. Tyto kladné charakteristiky doplňuje nekonečně bohatá a pestrá fauna a flora, jak suchozemská, tak podmořská. Přírodní rozmanitost korunuje smyslně tvarovaný typ ořechu, připomínající ženský klín. Seychely jsou jedním z posledních rájů na zemi.

Praktické informace na cestu
Elektřina: Napětí je 230 V/50 Hz. Zásuvky jsou tříkolíkové britského typu, nutný je adaptér. Doporučujeme se jím vybavit již z České republiky.

Internet: Přístup na internet nabízejí hotely vyšší kategorie; ve větších městech jsou internetové kavárny. V hotelích je možné připojení notebooku modemem nebo místní sítí. Pro připojení k internetu lze zakoupit předplacenou kartu pro vytáčené připojení a WIFI.

Stravování
V nabídce seychelské kuchyně jsou jídla kontinentální (zejména francouzská a britská), africká, čínská, indická i kreolská; dodržuje se zde pravidlo, že jídlo musí nejen chutnat, ale i být atraktivní už na pohled. Na jídelníčku převládají běžné čerstvé ryby (tuňák, barakuda, žralok), ale najdeme i exotičtější red snapper (chňapal červený, bourzwa), grouper (korálová ryba několika rodů i druhů), jack fish (druh tropické ryby rodu Caranx), swordfish (mečoun), king-fish (druh makrely), parrot fish (ryba s „papouščím zobákem“), crayfish (druh kraba), mušle, chobotnice (zourit), krevety. Mezi dražší masa na ostrovech se počítá kuřecí, hovězí či skopové, které se musí dovážet. Běžným jídlem jsou zapečené mušle nebo tzv. „rybí talíř“, kde v omáčce plavou snad všichni zástupci „plodů moře“. Obvyklou přílohou je rýže nebo brambory (i pečené nebo kaše), pro místní rovněž kasava, sladké brambory a chlebovník, připravovaný stejně jako brambory (vařený, pečený, smažený). Specialitou jsou marinované grilované ryby, polévka z korýšů, maso z divokého krocana, želví maso, žabí stehýnka, dušení kaloni a placky z chlebovníku („pokud ochutnáte chlebovník, na Seychely se vrátíte“). Omáčky se používají i k podlévání při grilování; zejména pikantní omáčka z chilli papriček a omáčka z kokosového mléka. Jako další ingredience se používají šlehačka, bílé víno, citrón a česnek; nepostradatelná jsou rajčata, pekanové ořechy a vanilka. Z koření se používá chilli, kardamon, tamarind, skořice, hřebíček, citrónová tráva, zázvor, koriandr, pepř, máta, muškátový květ a oříšek a různé bylinky. Oblíbené je kari a zelenina včetně dýně a baklažánu. Ze salátů je nejdražší „milionářský“, z mladých palmových výhonků (salade de palmiste; odseknutý výhonek se spaří v páře a přelije majonézou). Drahá je také dřeň z nezralých plodů Coco de Mer, místní endemické palmy. Oblíbené jsou moučníky z karamelizovaných banánů, kokosu a vanilky; v nabídce ovoce převažují ananas, mango, avokádo, banány (17 druhů), citrusy včetně grapefruitů a malinkých „bigerades“, mučenka, custard apple (čerimoja), melouny a papája.

Typickým nápojem je světlé pivo: místní Seybrew Lager, Ecu v německé licenci a Chilled stout v lahvích od Guinnessu, rovněž v licenci. Dovážená vína jsou drahá. Místní palmová vína mají názvy „toddy“ a „calou“; nápoj „bacca“ je podobný rumu ze třtiny a ananasu a „Coco d´Amour“ je kokosový likér. Alkoholický nápoj „lapuree“ je z ananasu. Nealkoholické nápoje jsou minerálky (Eau de val Riche), ovocné šťávy, tonik a zázvorová limonáda. Lahvičky od nealko (seypearl) jsou vratné. Vynikající je čaj z místního čajovníku.

Podnebí
Je celoročně vyrovnané tropické, oceánské, s vysokým množstvím srážek (průměrně 3000 mm ročně). Nejvíce prší od prosince do února (300 – 400 mm měsíčně), nejméně v červnu a červenci (70 – 100 mm). Nejtepleji je v březnu až květnu s teplotami okolo 32 °C, nejchladněji od července do září s teplotami okolo 24 °C. Teplota mořské vody neklesá pod 25 – 28 °C. Moře je nejklidnější v březnu a v listopadu, větší vlny bývají v květnu a říjnu. Seychely leží mimo oblast tajfunů a jiných tropických bouří.

Zajímavá místa – kam se vypravit
La Digue
- nejkrásnější seychelský ostrov, přezdívaný Perla Indického oceánu (11 km2, 2 tis. obyv.) , je dostupný lodí z ostrova Mahé (40 min) nebo z ostrova Praslin (15 min). Jeho pýchou jsou plantáže vanilky, koloniální usedlost Chateau St. Cloud, místní doprava volskými zápřahy a řada nádherných pláží. Z nich je nejvyhledávanější písečná Anse La Réunion, chráněná korálovou bariérou, objímající mělkou lagunu s křišťálově čistou vodou. Nejfotografovanější je Anse Source d’Argent, která nechybí v žádném prospektu. Nejvyšším bodem je Eagle’s Nest Mountain (300 m n.m.). V přístavu La Passe je několik obchůdků, pošta a restaurace; v nabídce je šnorchlování, potápění, cyklistika (pronájem kol) a rybaření. Turistickou atrakcí je továrna na výrobu kopry (sušené jádro kokosového ořechu) a orchidejová farma.

Mahé
- největší z ostrovů Seychel (155 km2, 80 tis. obyv.) je vulkanického původu, s nejvyšší horou celého souostroví, Morne Seychellois (905 m n.m.). Nachází se zde mezinárodní letiště a hlavní město Victoria. Nejkrásnější ostrovní pláže leží v oblasti Beau Vallon Beach. Ostrov je ideálním východiskem pro výlety na blízké ostrovy Moyenne Island, Round Island, Silhouette Island a do mořského národního parku St. Anne.

Praslin
- druhý největší ostrov (38 km2, 5 tis. obyv.), s nejvyšším vrcholem téhož jména (367 m n.m.) nabízí shlédnutí největší botanické atrakce Seychel, endemické palmy Coco de Mer, jež je symbolem Seychel. Kolem 4000 jejích exemplářů zde roste v údolí Vallé de Mai (UNESCO). Na místní perlové farmě se kultivují vzácné černé perly. Nejkrásnější pláž ostrova je Anse Lazio; oblíbené výlety míří na ostrovy Curieuse Island, Couisin Island, Aride Island a především 5 km vzdálený La Digue. Na ostrově je potápěčské centrum a možnost pronájmu jízdních kol.

Seychely - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Seychely podle oblastí
Seychely - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Seychely
Berjaya Beau Vallon Bay Berjaya Beau Vallon Bay
10, 17 dnů nebo na přání
(od 37 200 Kč včetně poplatků)

Berjaya Beau Vallon Bay Beach Resort & Casino sestává z hlavní hotelové budovy a několika menších dvoupatrových budov roztroušených v bujné..

Sun Resort Sun Resort
10, 17 dnů nebo na přání
(od 37 310 Kč včetně poplatků)

Malý, příjemný a přátelský resort sestává z apartmánů postavených okolo bazénu. Tropickými stromy obklopené zařízení se nachází jen několik..

Coral Strand Coral Strand
10, 17 dnů nebo na přání
(od 38 960 Kč včetně poplatků)

Hotelový komplex se nachází na severozápadě ostrova Mahé přímo na tříkilometrové pláži Beau Vallon Bay, která je nejznámější tamní pláží...

Le Domaine de La Reserve Hotel Le Domaine de La Reserve Hotel
10, 17 dnů nebo na přání
(od 41 930 Kč včetně poplatků)

Jedná se o menší a v koloniálním stylu vystavěný rodinný hotel o 40 pokojích, které všechny směřují k moři. Nachází se v mořském národním parku..

DoubleTree Resort & Spa by Hilton Hotel Seychelles - Allamanda DoubleTree Resort & Spa by Hilton Hotel Seychelles - Allamanda
10, 17 dnů nebo na přání
(od 43 280 Kč včetně poplatků)

Předností čtyřhvězdičkového resortu Allamanda je jeho skvělé umístění. Pokud se rozhodnete pro pobyt v tomto resortu, můžete naplno vychutnávat..

Coco de Mer & Black Parrot Suites Coco de Mer & Black Parrot Suites
10, 17 dnů nebo na přání
(od 43 700 Kč včetně poplatků)

Tento hotel se rozkládá na krásném, odlehlém místě v nádherné tropické zahradě, jejíž rozloha dosahuje 80 hektarů. Své jméno dostal podle vzácné..

Hotel L'Archipel Hotel L'Archipel
10, 17 dnů nebo na přání
(od 46 380 Kč včetně poplatků)

Panoramatický výhled, průzračné moře a bujná okolní vegetace jsou hlavními atributy vkusně řešeného hotelu L'Archipel. Překvapí hosty svým..

Kempinski Seychelles Resort Kempinski Seychelles Resort
10, 17 dnů nebo na přání
(od 48 160 Kč včetně poplatků)

Kempinski Seychelles Resort je doslova klenotem mezi resorty ostrova Mahé. Je vkusně zasazen do panenské přírody a uspokojí i přání a požadavky..

Le Duc de Praslin Le Duc de Praslin
10, 17 dnů nebo na přání
(od 50 830 Kč včetně poplatků)

Pokud hledáte příjemné místo pro rodiny s dětmi, pak je hotel Le Duc de Praslin pro Vás tou nejlepší volbou. Po rekonstrukci v roce 2008 se..

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa
10, 17 dnů nebo na přání
(od 55 450 Kč včetně poplatků)

Tento luxusní resort náležící do sítě Hilton se nachází na krásném ostrovu Silhouette, jenž od hlavního seychelského ostrova Mahé dělí 40 minut..

Le Domaine de L'Orangeraie Le Domaine de L'Orangeraie
10, 17 dnů nebo na přání
(od 58 430 Kč včetně poplatků)

Vily resortu Le Domaine de L´Orangeraie na romantickém ostrově La Digue jsou ideálním útočištěm pro ty, kteří hledají únik před světlem ramp a..

Constance Lemuria Resort Constance Lemuria Resort
10, 17 dnů nebo na přání
(od 64 660 Kč včetně poplatků)

Tento exklusivní resort rozkládající se uprostřed bujné tropické vegetace byl otevřen v roce 1999. Na stavbu a dekorace byly použity přírodní..

Constance Ephelia Resort Constance Ephelia Resort
10, 17 dnů nebo na přání
(od 66 450 Kč včetně poplatků)

Tento resort ležící na ostrově Mahé byl nově otevřen v roce 2010 a rozprostírá se 120 hektarech bujné tropické vegetace. Pyšní se svou polohou,..

Sainte Anne Resort Sainte Anne Resort
10, 17 dnů nebo na přání
(od 67 660 Kč včetně poplatků)

V případě Beachcomber Sainte Anne Resort & Spa se bezesporu jedná o jeden z nejlepších resortů na Seychelách. Jeho 87 vil se rozprostírá na..

Banyan Tree Banyan Tree
10 dnů nebo na přání
(od 108 730 Kč včetně poplatků)

Tento luxusní resort se rozkládá na jedné z nejkrásnějších seychelských pláží na ploše 117 hektarů. Jeho 60 prvotřídních vil je roztroušeno..

Four Seasons Resort Four Seasons Resort
10, 17 dnů nebo na přání
(od 110 980 Kč včetně poplatků)

Tento pětihvězdičkový hotel zastřešený prověřenou značkou Four Seasons leží na jihozápadním pobřeží ostrova Mahé a nabízí dokonalý luxus v..

Stránka: