zpět na Evropa

Dovolená Řecko

Země opředená mýty, kolébka civilizace, která dala světu základy demokracie, filozofie, astronomie, estetiky a dramatické tvorby. Země, kde se poprvé konaly Olympijské hry a odkud pochází první lineární písmo. Dodnes v nás vzbuzují respekt úctyhodná jména jako Demokritos, Talétos, Sokrates, Platon, Aristoteles, Praxiteles, či Sapfó. Zde se zrodil největší z válečníků tehdejšího světa, Alexandr Veliký, jehož hvězda zazářila tak intenzivně a tak krátce. Z hor Olympu shlíželi na lidské hemžení nesmrtelní bohové s lidskými povahami a řídili osudy svých oblíbených hrdinů a tehdejší nebesa podpíral svými mocnými rameny obr Atlas. Dnešnímu Řecku sice už dávno nevládnou antičtí bohové, z drtivé většiny přijalo pravoslavnou víru, jeho božské kouzlo však přetrvalo věky. Kopce jsou stejně jako tehdy porostlé olivovníky a vinnou révou a rybáři tu stejně jako před dávnými věky svádí svůj každodenní souboj s mořem. Členité pobřeží s neuvěřitelnými scenériemi zátok, pláží a hor se zakousává do tyrkysových vod Egejského, Iónského a Středozemního moře. Stovky ostrůvků, z nichž každý může vyprávět svůj pohnutý příběh. Bájný Hellas.

Praktické informace na cestu
Elektřina: Místní systém je 220 V / 50 Hz, tedy stejný jako v České republice. Zásuvky jsou však většinou jednoduché (dva kolíky), na tří kolíkové přístroje budete potřebovat adaptér, který však lze koupit v každém místním obchodě (supermarketu).

Stravování
Řecká kuchyně je vyhlášená. A pro samotné Řeky je společné jídlo doma s rodinou či v restauracích jednou z nejdůležitějších součástí jejich života. Kdo by neznal olivy, řecký med či jogurt. Co se týká restaurací, platí to stejné, co jinde. Nejlepší je následovat místní obyvatele a sledovat, kam nejraději chodí oni. Dobrým znakem v restauracích bývá, že vám čísník donese bez objednání karafu s vodou. Z masových pokrmů jsou tradičním jídlem špízy, řecky zvané souvláki. Mezi obvyklá řecká jídla patří kotleta, ať už hovězí nebo vepřová, v jídelníčku najdete jehněčí či kozí pečeni a také kuličky z mletého masa zvané keftédes. Nesmíme zapomenout na gyros, který patří k nejznámějším řeckým jídlům. Původně se slovem gyros sice označovalo pouze koření, které se dávalo na maso, ale dnes už si pod pojmem gyros každý rovnou představí kořeněné maso opékané na rožni.

Podnebí
Řecko je země s typickým středomořským podnebím. Vyznačuje se bezoblačnou oblohou a teplotami v letních měsících kolem 30 °C. Zimy tu bývají mírné, ale často deštivé. Nejpříhodnější období pro návštěvu Řecka je od dubna do října. Počasí zde bývá v tomto období stálé, teplé a téměř bez mraků. Řecké klima ovlivňuje přímořské, horské a mírné podnebí. Přímořské pásmo v jižních částech Řecka je typicky středomořské. Vyznačuje se mírnou vlhkou zimou a horkým suchým létem. Mírné podnebí se nachází ve střední a východní Makedonii a projevuje se mrazivou zimou a vlhkým horkým létem. Zbytek Řecka je přechodem mezi těmito dvěma pásmy.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Kréta
- ostrov Kréta je největším a současně nejjižnějším řeckým ostrovem ve Středozemním moři. Je oblíbeným cílem turistů, kteří zde mohou kromě odpočinku u moře poznávat historické památky jedné z nejstarších civilizací v Evropě.

Rhodos
- ostrov s vlastním mezinárodním letištěm si pro svou nádhernou přírodu vydobyl název Rhodos neboli růže, bývá také přezdíván ostrovem věčného slunce. UNESCO vyhlásilo Rhodos světovou přírodní a kulturní památkou.

Zakynthos
- tento ostrov plný úrodných vinic, bohatých olivových hájů a množství různorodých kvetoucích zahrad nabízí i dvě přírodní rarity. První je obří mořská želva Kareta obecná, druhou pak přísně chráněný Tuleň středomořský, který je zapsán do „červené knihy“ ohrožených zvířat.

Korfu
- na své návštěvníky tento ostrov zapůsobí půvabnou krajinou, v jižní části ostrova zejména mírnými zelenými kopečky, na severu se pak nachází vápencové pohoří, jehož nejvyšší vrchol dosahuje 906 m. n. m. Na Korfu tak naleznete i tradiční horské vesnice.

Kos
- vás okouzlí hornatou krajinou, nedotknutými vesničkami a krásnými písečnými či oblázkovými plážemi. Svou rozlohou a terénem je pak rájem pro cyklisty.

Thassos
- s přírodou pravděpodobně souvisí i název Thassos, který měl být odvozen od lesů. Thassos je totiž jedním z mála řeckých ostrovů, který má zalesněné i svoje vnitrozemí.

Lefkada
- většinu ostrova Lefkada tvoří hory, nejvyšší vrchol dosahuje výšky 1158 m. n. m. Hornatý povrch ostrova je však pokryt hustou vegetací. Do některých vesniček na pobřeží se sjíždí klikatými cestičkami přímo z hor.

Chalkidiki
- nabízí vše, co čekáte od dovolené v Řecku. Dobře přístupné písčité i oblázkové pláže s průzračným mořem, k tomu zde můžete najít zajímavé stopy historie. Vyrazit na výlet lze i do blízkých hor.

Santorini
- odtud pocházejí ty nejkrásnější obrázky z Řecka, které lákají turisty na dovolenou do této země s bohatou historií. Typický je pohled na azurové moře při západu slunce s domečkem s bílou omítkou a modrou kopulovitou střechou. Santorini je vyhlášen výrobou skvělého bílého vína.

Kefalonie
- díky olivovým hájům, eukalyptům, platanům, fíkovníkům, mandlovníkům a pověstné místní jedli je Kefalonie zeleným ostrovem, kde se budete cítit opravdu skvěle. Také proto bývá tento ostrov nazývám „perlou Jónského moře“. Úchvatný je pohled na pohoří Aeros, jehož nejvyšší hora dosahuje výšky 1628 m. n. m.

Řecko - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Itálie Itálie Kypr Kypr
Malta Malta Portugalsko Portugalsko
Řecko Řecko Španělsko Španělsko
Turecko Turecko
Řecko podle oblastí
Řecko - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Řecko
Belair Beach Hotel Belair Beach Hotel
8 dnů nebo na přání
(od 19 410 Kč včetně poplatků)

Hotel Belair je příjemný hotel rodinného typu nedaleko hlavního města Rhodos. Má velmi dobrou polohu, centrum letoviska Ixia s nákupními..

Lydia Maris Hotel Lydia Maris Hotel
8 dnů nebo na přání
(od 23 790 Kč včetně poplatků)

Čtyřhvězdičkový hotel Lydia Maris leží v prostředím plném zeleně v letovisku Kolymbia na východě ostrova Rhodu. Sestává z hlavní budovy,..

Lindian Village Lindian Village
8 dnů nebo na přání
(od 29 220 Kč včetně poplatků)

Stylový hotel Lindian Village si Vás získá nejen špičkovým ubytováním a kvalitními službami, ale také pohodou a klidem, který si zde můžete ..

Rodos Palladium Leisure & Wellness Rodos Palladium Leisure & Wellness
8 dnů nebo na přání
(od 30 860 Kč včetně poplatků)

Jedná se o hotel na velmi dobré úrovni, který Vás zaujme svými vkusnými pokoji a interiéry, nádhernou zahradou a pláží. Výhodou tohoto hotelu je..

Aquagrand Exclusive Deluxe Resort Aquagrand Exclusive Deluxe Resort
8 dnů nebo na přání
(od 41 490 Kč včetně poplatků)

Nový luxusní hotel Aquagrand je citlivě zasazen do okolní krajiny přímo u tyrkysových vod přírodního zálivu v blízkosti městečka Lindos...

Nana Beach Nana Beach
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Cretan Dream Royal Cretan Dream Royal
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Pobyt v tomto atraktivním hotelu nedaleko krétského města Chania Vám přinese regeneraci a osvěžení. Hotel je dobrým tipem pro příjemně strávenou..

Grecotel Amirandes Grecotel Amirandes
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Tento unikátní resort je skvělou volbou i pro náročné klienty. Nachází se v oblasti Gouves na severu Kréty a nabídne Vám milé a zároveň moderní..