Řecko

Oficiální název:  Řecká republika
Hlavní město:    Athény
Jazyk(y):           ř­ečtina
Měna:                ­euro €
Časové pásmo/posun k ČR:
+1 hod
Nejoblíbenější destinace
Athény, Attika, ostrov Andros, Costa Navarino, poloostrov Chalkidiki, ostrov Chios,ostrov Egina, ostrov Epirus, ostrov Evia ostrov Kalymnos, ostrov Karpathos, ostrov Kefalonie, ostrov Korfu, ostrov Kos, ostrov Kréta, Kyklady (Kykladské ostrovy), ostrov Kythira, ostrov Lefkada, ostrov Lesbos, Leptokaria, ostrov Limnos, Nei Pori, ostrov Meganissi, ostrov Mykonos, ostrov Naxos, Olympská riviéra, Parga, ostrov Patmos, ostrov Paxi, Peloponéský poloostrov, ostrov Rhodos, ostrov Samos, ostrov Santorini, ostrov Skiathos, ostrov Skopelos, Soluň (Thessaloniki), ostrov Syros, ostrov Thassos, ostrov Zakynthos

Cestování a cestovní doklady
Občané ČR mohou vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti.
Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.
Občané ČR cestující do Řecka motorovým vozidlem mohou od 1.5.2004 používat platný národní řidičský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz již není řeckými orgány vyžadován. Nadále je vyžadován technický průkaz a zelená karta, jako doklad o pojištění vozidla.

Zdravotnictví a důležité kontakty
Občané ČR mají po předložení formuláře E111 vydaného příslušnou zdravotní pojišťovnou nebo Evropské karty zdravotního pojištění (případně Potvrzení dočasně nahrazujícího Evropský průkaz zdravotního pojištění) nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči za stejných podmínek jako řecký pojištěnec I.K.A. (řecký Úřad sociálního pojištění).
Návštěvu u lékaře I.K.A. lze sjednat na tel. čísle 184, kde lze také získat bližší informace o tom, jak v daném případě postupovat. V Řecku je nutno počítat se spoluúčastí (tj. platbou v hotovosti) u léků, a sice ve výši 25 %. V případě ošetření v nesmluvním zařízení je nutno upozornit lékaře, že daná osoba chce být ošetřena jako pojištěnec I.K.A.
Převoz do ČR v případě onemocnění či úrazu, a v případě úmrtí též převoz tělesných pozůstatků, není zahrnut do nutné a neodkladné zdravotní péče. Z tohoto důvodu se doporučuje před cestou sjednání adekvátního zdravotního připojištění.

Důležitá telefonní čísla
Tísňové volání:......­..........112
První pomoc:.......­............166
Lékařská pohotovost:..­......112
Policie:.....­.............­..........100
Turistická policie:.....­........171
Hasiči:......­.............­.........199
ELPA – silniční asistence:..10400

Nejbližší konzulární úřad
Velvyslanectví Řecké republiky
Na Ořechovce 19
162 00 Praha 6 – Střešovice
Česká republika
Tel.: +420/222 250 943, +420/222 250 955
Fax: +420/222 253 686

Zahraniční konzulární úřad
Velvyslanectví České republiky v Řecku
Embassy of the Czech Republic
G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico
154 52 Athens
Řecko
Tel.: +30/210 671 3755, +30/210 672 5332
Fax: +30/210 671 0675
Nouzová linka: +30/694 473 3769

Podrobné informace o aktuálních podmínkách vstupu, bezpečnostní situaci, celních a devizových předpisech a doporučení turistům naleznete na www.mzv.cz (zdroj výše uvedených informací).

Pobytové zájezdy Řecko

Nabízíme individuální pobytové zájezdy v hotelech kategorie 4* a 5*. Všechny uvedené zájezdy si můžete upravit podle vlastních potřeb.

pobytové zájezdy Řecko
Firemní akce

Golfové zájezdy Řecko

Využijete nabídky kombinovaných zájezdů - mix poznávání a pobytu u moře podle Vašich přestav! Všechny poznávací okruhy jsou individuální s anglicky mluvícím průvodcem - necestujete nikdy se skupinou!.

golfové zájezdy Řecko