zpět na Exotika

Dovolená Mexiko

MEXIKO
Querido Mexico – země bohaté tisícileté historie, na níž odkazují pozůstatky vyspělých měst mayské civilizace. Země nabízející neuvěřitelnou přírodní i kulturní pestrost a různorodost – od horských masivů pokrytých bílou čepičkou věčného sněhu, přes rozžhavené smrtící pouštní písky, na kterých přežijí jen kaktusy, až po dlouhé písčité pláže omývané průzračnými vlnami nekonečného oceánu. Od rušných a chaotických velkoměst, přes vesničky přilepené jako orlí hnízda na svazích hor, až po luxusní letoviska na březích Karibiku. Každý den v této atraktivní zemi může být novým zážitkem. Nasaďte si sombrero, projděte se po rušné ulici některého z koloniálních městeček, zaposlouchejte se do temperamentních tónů hudby usměvavých „mariachis“, dejte si tequilu v místním baru a ochutnejte žhavé chilli con carne. Čeká na Vás země plná úchvatných míst a skvělých zážitků.

Praktické informace na cestu
Elektřina: Celé Mexiko má elektrické napětí 110 V a zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory.

Telefon: Mexiko má velmi drahé mezinárodní hovory. Nejlevnější je používat telefonní kartu. Další možností je využití casetas de teléfono, což jsou telefonní kanceláře, kde za vás navážou telefonní spojení. Jedna minuta hovoru do Evropy stojí asi 4 USD. Místní hovory jsou velmi levné a některé hotely vám dokonce umožní telefonovat zadarmo. Meziměstské hovory je nejlépe realizovat pomocí telefonní karty.

Internet: Mexiko je vyspělou internetovou zemí a internet je zde velmi rozšířen. V žádném větším městě nebudete mít problém najít internetovou kavárnu a úroveň služeb je obvykle vynikající. Ceny začínají zhruba na 1 USD. Ovšem v turistických oblastech mohou být ceny vysoké.

Stravování
Běžně se jídla podávají v restauracích, ovšem snídani nebo lehký oběd je možno si objednat i v kavárnách. Všude na ulici je plno rychlého občerstvení, kde vám mohou nabídnout sendviče, tacos nebo tortas (plněné zapečené housky). Mezi základní mexická jídla patří grilované kuře a hranolky. Skoro každé tržiště je z části uzpůsobeno jako restaurace, kde se dá velmi chutně a levně najíst. Základ mexické kuchyně tvoří kukuřice, fazole a čili papričky. Ke každému jídlu dostanete mnoho druhů různých omáček (salsas), jež jsou velmi ostré. Mexiko je proslulé svým pálivým jídlem. K jídlu se běžně pije voda nebo pivo. Velmi dobré pivo je například Sol nebo Corona nebo Dos Equis. V Mexiku se prodává celá řada čerstvých džusů (jugos). Nejběžnější jsou džusy z pomeranče nebo mrkve.

Podnebí
Místní klima se velmi liší v závislosti na poloze konkrétního místa. Pobřežní nížiny se vyznačují horkem a dusnem, zatímco pro vnitrozemí a vyšší nadmořské výšky je charakteristické suché a teplé podnebí. Horké a vlhké počasí tu panuje od května do října. Na jižním pobřeží dosahují teploty v období července a srpna pro Evropana až nesnesitelných hodnot, které jsou navíc doprovázeny dusnem. Plánujete-li však pouze relaxovat na pláži nebo dovolenou s vodními sporty, bude toto počasí ideální.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Mexiko City
- je hlavní město státu Mexiko. Leží ve vnitrozemí, vysoko v horách (2000 m n. m.) a je největším městem v zemi. Centrem města je náměstí Zócalo a náměstí Tří kultur.

Popocatépetl
- je sopka v centrální části Mexika, leží zhruba 72 km severovýchodně od Ciudad de México. Je určitě nejznámějším, a po Pico de Orizaba (5610 m), druhým nejvyšším vrcholem, které Mexiko nabízí. V současné době je aktivní, takže na ni není možné vystoupit. Jméno Popocatépetl pochází z původního indiánského jazyka Nahuatl, konkrétně ze spojení slov popōca „kouřit" a tepētl „hora", tedy kouřová hora. Popocatépetl je spojen 3000 metrů vysokým sedlem Paso de Cortéz s druhým vulkánem Iztaccíhuatl (5230 m).

Tehotihuacán
- je jedna ze starých mezoamerických kultur, mezi 1. a 8. stol. n. l. nejvýznamnější náboženské centrum celé Střední Ameriky. Zříceniny Teotihuacánu leží dnes necelých 50 kilometrů severovýchodně od Mexico City. Teotihuacán je nejen v mexických mýtech popisován jako zvláštní, magické, posvátné místo skrývající mnoho tajemství a ohromující svojí monumentalitou.

Acapulco
- je město a důležitý přístav na pobřeží Tichého oceánu v mexickém státě Guerrero. Leží 300 km jihozápadně od Ciudad de México.

Cancún
- je pobřežní město na poloostrově Yucatán, je jedním z vyhledávaných turistických komplexů, kterými Mexiko láká turisty. V oblasti se nacházejí nejvýznamnější mayské archeologické lokality – Chichen Itza, Uxmal, Palenque a Coba.

San Cristóbal de las Casas
- je kouzelné koloniální město ležící v pohoří Chiapas v nadmořské výšce 2100 m. Bývalé hlavní město státu Chiapas charakteristické všudypřítomnými Indiány v dlouhých vlněných tunikách a slaměných kloboucích. V centru města se nachází jedno z nejbarvitějších tržišť v Mexiku, kde Indiáni nabízejí své typické výrobky.

Chichén Itzá
- zřícenina mayského města na mexickém poloostrově Yucatán na území stejnojmenného spolkového státu Yucatán.

Palenque
- je mayská archeologická lokalita v mexickém státě Chiapas. Dominantou je Chrám Nápisů, impozantní devítistupňová pyramida, která svým půvabem směle soupeří se skvosty starého Egypta. V jejích útrobách se nachází pohřební krypta vládce Pacala, který z Palenque v 7. století vládl mocné mayské říši. Dalšími významnými stavbami Palenque jsou Chrám slunce, Chrám kříže a Chrám listového kříže.

Mexiko - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Mexiko podle oblastí
Mexiko - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Mexiko
Grand Park Royal Cancún Caribe Grand Park Royal Cancún Caribe
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Špičkový 5* resort se nachází na poloostrově Yucatán v hotelové zóně v  Cancúnu. Resort nabízející 311 pokojů a suit je umístěn v docházkové..

The Westin Resort & Spa Cancún The Westin Resort & Spa Cancún
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Odpočinek na bílé privátní pláži či na terase u jednoho z azurově modrých bazénů, lázeňské zařízení hýčkající všechny Vaše smysly, pohodlné..