zpět na Exotika

Dovolená Mauricius

Perla Indického oceánu objevená v roce 1505 Portugalci, která dala jméno slavné poštovní známce, nádherný vulkanický ostrov v souostroví Maskarén. Písčité pláže obklopující hornaté vnitrozemí s kopci porostlými bujnou vegetací a vrcholky ztrácejícími se v mlžném oparu. Obklopen korálovými ostrovy a protkán řekami, jezery a vodopády, je přímo předurčen stát se rájem na zemi, jak pro rodiny s dětmi, tak pro potápěče, surfaře, jachtaře, milovníky pěší turistiky a golfisty. Neuvěřitelná změť kultur, ras, náboženství a tradic, vůní a chutí mnoha kuchyní: čínské, indické, thajské, kreolské i francouzské. Ve zvláštní symbióze zde žijí lidé ze všech koutů světa, jejichž rytmus života se prolíná a vytváří zde zcela neopakovatelnou atmosféru, kterou nejlépe nasajete při procházce po místním tržišti, či návštěvě některého z náboženských obřadů či festivalů. Vydejte se po stopách portugalských objevitelů a objevte s námi tropický Mauricius.

Praktické informace na cestu
Elektřina: 220V 50Hz. Zásuvky jsou anglického typu, dvoukolíkové s hranatými zdířkami.

Telefon: Na většině míst fungují i mobilní telefony s českou SIM kartou. Lze zakoupit také místní předplacené SIM karty. Přímé telefonické spojení do Evropy je možné z hotelů, pošty a telefonních budek na karty.

Internet: Internetové kavárny naleznete ve velkých městech a turistických centrech. Přístup na internet nabízejí také některé hotely.

Stravování Mauricijská kuchyně je plná ryb a mořských živočichů, koření a exotických pokrmů vytvořených z tropických surovin. A mísí se v ní asijské, africké, evropské, čínské a indické prvky. Základní surovinou zde používanou jsou místní rajčata zvaná Pommes d´amour, která dávají jídlu barvu, česnek a cibule přidávají chuť a zázvor exotickou příchuť. Typické omáčky Rougaille a Vingaye dostaly své jméno z francouzského slova označující česnek – ail. Vingaye je zkomolenina francouzského slova Vin d´ail. Rougaille, jejíž základ tvoří rajčata, se podává teplá a Vingaye naopak studená s hořčičnými semínky a vinným octem. Výborné pokrmy dokáží kuchařští mistři vytvořit z ovoce zvaného tamarind a nebo ze sladkých rajčat. Nesporně nejoblíbenějším kořením je chilli, které roste po celém ostrově, jak divoce, tak kultivovaně. Salát z palmových srdíček, kterému se také přezdívá „Milionářský“, je jednou z vyhledávaných specialit a sama palmová srdíčka jsou vyvážena do celého světa. Další zdejší oblíbenou pochoutkou je divočák či srna. Nejlepší kari na ostrově se připravuje na hladkém kameni zvaném Roche Carri, který má každá hospodyně doma. Ochutnat můžete samozřejmě i obrovské množství pro nás exotického ovoce – liči, mango, vodní meloun, ananas, karambolu, jack fruit, avokádo, papayu, corasol nebo zat.

Podnebí Mauritius, půvabný ostrov v indickém oceánu, leží na souostroví Maskarény, na východ od pobřeží Afriky a na jih od rovníku. Má 160 km dlouhé chráněné pobřeží, rozsáhlé korálové útesy. Jedná se o prázdninové letovisko navštěvované po celý rok. Od listopadu do dubna se teplota v centru ostrova pohybuje od 20°C do 28°C a na pobřeží od 25°C do 33°C. Od května do října, tedy v zimních měsících, je průměrná teplota 19°C v centru a na pobřeží 25°C. Teplota moře pak 22°C v zimě a 27°C v létě. Na ostrově najdete hory, krátery, husté pralesy, potůčky, řeky, vodopády, vesnice ztrácející se v bujné vegetaci, města ve starém koloniálním stylu a všudypřítomná pole cukrové třtiny, díky níž se tomuto ostrovu přezdívá zelený.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Belle Mare
– krásná pláž podél východního pobřeží

Pamplemousses
- nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli

Chamarel (7 barev země a vodopády)
- jedno z nejkrásnějších a nejfotogeničtějších míst na Mauriciu

Národní park Black River Gorges
- krásná horská oblast

Port Louis
- kosmopolitní a živá metropole založená v roce 1735

Mauricius - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Mauricius podle oblastí
Mauricius - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Mauricius
Heritage Le Telfair Golf & Wellness Resort Heritage Le Telfair Golf & Wellness Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 42 790 Kč včetně poplatků)

Elegantní pětihvězdičkový resort Heritage Le Telfair Golf and Wellness Resort, pojmenován po slavném přírodovědci žijícím na Mauriciu, Vás..

Heritage Awali Golf & Spa Resort Heritage Awali Golf & Spa Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 48 440 Kč včetně poplatků)

Luxusní pětihvězdičkový hotel se nachází v kouzelné oblasti ostrova nazvané Domaine de Bel Ombre. Hotel je moderně zařízen a inspirován..

Émeraude Beach Attitude Émeraude Beach Attitude
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Jedná se o přívětivý hotel nacházející se u jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově, která Vás uchvátí kombinací bílého písku a tyrkysového..

Zilwa Attitude Zilwa Attitude
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Zilwa Attitude je jedinečným hotelem postaveným v mauricijském stylu. V každém detailu, momentě a při každé činnosti se odkazuje na svůj původ a..

Coin de Mire Attitude Coin de Mire Attitude
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Příjemný hotel s přátelskou a pohostinnou atmsférou, pojmenovaný podle majestátního skalního útvaru tyčícího se hrdě nad mořským zálivem –..

Sofitel SO Mauritius Sofitel SO Mauritius
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Unikátní pětihvězdičkový hotel Sofitel SO Mauritius, na jehož podobě se podílel Kenzo Takada, jenž se inspiroval bujnou tropickou přírodou..

Constance Belle Mare Plage Constance Belle Mare Plage
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Nádherný pětihvězdičkový resort Constance Belle Mare Plage ležící mezi tropickými zahradami na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Mauricius je..

Veranda Palmar Beach Resort Veranda Palmar Beach Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Tento hotel, situovaný na nádherné pláži na východním pobřeží ostrova Mauritius, nabízí skvělé příležitosti objevování podmořského světa díky..

Lux Belle Mare Lux Belle Mare
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Pětihvězdičkový resort Lux Belle Mare, který se nachází na úchvatné pláži v Belle Mare ve východní části ostrova, je velmi elegantně zařízený a..

Tropical Attitude Tropical Attitude
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Hotel Tropical Attitude se nachází na krásné pláži na východním pobřeží nedaleko od vesničky Trou d´Eau Douce. Je to příjemné místo s přátelskou..

One & Only Le Saint Géran One & Only Le Saint Géran
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Hotel One & Only Le Saint Géran se rozkládá na soukromém poloostrově na východním pobřeží ostrova Mauricius a je obklopen přes míli dlouhou..

Shangri-La´s Le Touessrok Resort & Spa Shangri-La´s Le Touessrok Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Na východním pobřeží ostrova Mauricia se nachází jedinečný resort, který svým hostům nabízí útěk před realitou všedních dní, nádhernou pláž s..

Beachcomber Shandrani Beachcomber Shandrani
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Hotel se nachází v jihovýchodní části ostrova – jeho přírodní rezervaci. Jedná se o luxusní komplex, který uspokojí náročné a aktivní klienty a..

Preskil Beach Resort Preskil Beach Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Okouzlující čtyřhvězdičkový hotel o kapacitě 200 pokojů je zřízen v koloniálním mauritijském stylu. Resort je ukryt v nádherném prostředí..

Sands Resort & Spa Sands Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Krásný resort ideální pro návštěvníky hledající romantiku, pohodlí a pohostinnost. Hotel se nachází v nádherném prostředí mezi lagunou, horami a..

La Pirogue La Pirogue
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Hotel La Pirogue je velice příjemné místo v tropickém ráji vhodné pro romantickou dovolenou. Návštěvníci se mohou nechat hýčkat v hotelových..

Beachcomber Le Canonnier Beachcomber Le Canonnier
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Hotel se nachází na severozápadě ostrova na malém poloostrově, díky čemuž svým hostům nabízí 3 různé písčité pláže s dostatkem soukromí a..

Le Victoria Le Victoria
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Le Victoria je jedním z nejoblíbenějších rodinných resortů na Mauriciu. Svou výbornou reputaci si získal poklidnou atmosférou a velkým množstvím..

Merville Beach by Lux Merville Beach by Lux
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Elegantní resort nacházející se v unikátní vesničce Grand Baie na Mauritiu, která je známá svým kosmopolitním charakterem a slavným jachtařským..

Veranda Grand Baie Veranda Grand Baie
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Kouzelný hotel s typickou kreolskou architekturou nabízí harmonické prostředí, kouzelnou pláž ale i rušný život malého městečka, čímž zajistí,..

Beachcomber Le Mauricia Beachcomber Le Mauricia
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Elegantní resort Le Mauricia byl zrekonstruován v roce 2007, čímž se stal jedním z nejlepších čtyřhvězdičkových resortů na Mauriciu. K jeho..

Beachcomber Royal Palm Beachcomber Royal Palm
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Šestihvězdičkový hotel Royal Palm kombinuje tradiční mauricijskou pohostinnost s prvotřídní kvalitou služeb mezinárodního standardu. Úchvatná..

Veranda Paul et Virginie Veranda Paul et Virginie
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Romantický resort Veranda Paul et Virginie, zařízený v elegantním stylu s prvky dřeva a kamene, je ztělesněním klidu, harmonie a míru. Tento..

Lux Grand Gaube Lux Grand Gaube
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Pětihvězdičkový hotel, jenž patří mezi hotely značky Lux je situován v kouzelném zálivu na zlatavé písčité pláži ostrova Mauritius. Je to místo,..

Dinarobin Hotel Golf & Spa Dinarobin Hotel Golf & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Luxusní hotel Dinarobin Golf and Spa se nachází ve velmi atraktivní části ostrova u majestátní hory Le Morne. Kaskádové bazény poseté ostrůvky..

Lux Le Morne Lux Le Morne
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Pětihvězdičkový hotel na Mauritiu s nádhernou pláží a křišťálově modrou vodou s impozantní horou Morne Mountain v pozadí. Budete se cítit..

Le Paradis Hotel & Golf Club Le Paradis Hotel & Golf Club
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Pokud hledáte místo pro luxusní rodinnou dovolenou, pětihvězdičkový resort Le Paradis Hotel and Golf Club je tou pravou volbou. Nachází se na..

The Oberoi The Oberoi
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Nádherný pětihvězdičkový hotel The Oberoi je známý svou pohostinnou atmosférou a skvělým servisem a díky svému unikátnímu umístění mezi..

Trou Aux Biches Resort & Spa Trou Aux Biches Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Trou Aux Biches Resort & Spa je luxusní resort obklopený velkou tropickou zahradou. Je vhodný jak pro romantické dovolené či svatební cesty, tak..

Veranda Pointe Aux Biches Veranda Pointe Aux Biches
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Čtyřhvězdičkový hotel s jedinečným konceptem "bosých nohou", kdy se můžete zbavit svých bot již po příjezdu do hotelu a užívat si písku po celou..

Four Seasons Resort at Anahita Four Seasons Resort at Anahita
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Sny o ideální dovolené se stávají skutečností v půvabném resortu Four Seasons at Anahita na Mauritiu. Ať již jste příznivci golfu, či jen chcete..

The St. Regis Mauritius Resort The St. Regis Mauritius Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Jeden z nejluxusnějších resortů na ostrově Mauricius, jenž najdeme pod horou Le Morne v tyrkysové laguně lemované bílým pískem. Resort, kde se..

The Ravenala Attitude The Ravenala Attitude
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

The Ravenala Attitude je prvním hotelem s konceptem "All Suite" na ostrově Mauricius, který nabízí ubytování pouze v prostorných suitách. Svým..

Constance Le Prince Maurice Constance Le Prince Maurice
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Na východním pobřeží ostrova Mauritius se nalézá jeden z nejkrásnějších hotelových resortů v Indickém oceánu, Constance Le Prince Maurice...

Stránka: