zpět na Exotika

Dovolená Malajsie

Země opravdových kontrastů, kde najdete jak high-tech hlavní město Kuala Lumpur, přezdívané „New York v horkém létě“, tak místa, kde domorodci žijí v chýších a k lovu jim stačí foukačka se šípy. Malajsie v sobě zahrnuje pestrost etnik, množství architektonických památek, výtečnou kuchyni a rozličná náboženství. Je to Asie v pravém slova smyslu – tropická země s usměvavým obyvatelstvem a nádhernou přírodou plnou bujné a neprostupné zeleně, zpestřenou majestátními horami, tajuplnými bažinami a nekonečnými plážemi. Jeden z posledních rájů na zemi.

Praktické informace na cestu
Elektřina: Napětí v Malajsii je 220–240 V, 50Hz. Používají se zásuvky se třemi do trojúhelníku uspořádanými kolíky obdélníkového tvaru. K použití evropských přístrojů je tedy nutný adaptér, ten Vám mnoho větších hotelů na požádání poskytne.

Telefon: V Malajsii se dá volat z veřejných telefonů pouze za pomocí telefonních karet. Telefony na mince jsou většinou jen pro místní hovory. Mezinárodní hovory: 108

Internet: Služba je dostupná v celé zemi, internetové kavárny najdete na rozmanitých místech, ale dejte si pozor, protože vznikají a zanikají v podstatě přes noc. Nejlepší způsob je zeptat se přímo na místě, např. v informacích pro turisty. Velké hotely sice svým zákazníkům připojení umožňují v business centrech, ale ceny mohou být přemrštěné.

Stravování
Mnohonárodnostní Malajsie se svými kulturními tradicemi dává tušit, že i v oblasti kuchařského umění půjde o jedinečný gastronomický zážitek. Rozmanitost různých národních kuchyní, použitých surovin i koření činí z malajsijské kuchyně skutečný ráj pro milovníky cizokrajných jídel. Jídlo je fantasticky kořeněné, výběr obrovský a ceny příznivé. Základ malajsijské kuchyně tvoří jako u většiny asijských národů rýže, která se nejčastěji konzumuje s rybami, zeleninou a různými omáčkami. V Malajsii tvoří nezbytnou součást přípravy jídel nejrozmanitější druhy koření – skořice, zázvor, anýz, chilli, kari a mnoho dalších, které u nás ani nejsou známé. Mezi oblíbené místní pokrmy patří zejména nejrůznější rybí speciality, které se mohou podávat jak teplé – ve formě hlavního jídla se salátem, rýží nebo smaženými nudlemi, anebo studené – v podobě pikantního sendviče. V malajských restauracích není jednoduché nalézt skutečně pravé malajské jídlo, protože jednotlivé kuchyně tohoto mnohonárodnostního státu se úzce prolínají.

Podnebí
Pro Malajsii je typické tropické klima v podobě horka a vlhka v průběhu celého roku. Proto lze do Malajsie cestovat kdykoliv. Vydatné srážky jsou poměrně rovnoměrně rozloženy během celého roku. Hlavní dešťová sezóna sice probíhá mezi říjnem a dubnem, ale rozdíl vzhledem k zbytku roku není příliš výrazný. Déšť je teplý a přináší příjemné osvěžení vzduchu. Na území Malajsie se průměrná teplota pohybuje po celý rok okolo 30°C. Teplota vody v moři má asi 28°C.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Kuala Lumpur
- hlavní město Malajsie, které během 50 let vyrostlo z ospalé vesnice v 3 milionové bouřlivé město

Sabah
- centrální část oblasti Sabahu tvoří kopce a řeky, pokryté hustým pralesem. Sabahem protéká i druhá nejdelší řeka v Malajsii, Kinabatangan

Sarawak
- leží v severo-západní části ostrova Borneo s hlavním městem Kuching. Od indonéské části Bornea je oddělen pásem pohoří

Kuching
- turisty oblíbené město patří mezi nejčistší na celém světě. Je nezapomenutelné díky unikátním západům slunce

Penang
- se řadí mezi hlavní turistické destinace pro svou propletenou historii s čínskými, malajskými, indickými a evropskými kulturami

NP Taman Negara
- ornitologický ráj, v němž žije více než 350 druhů ptactva, dále motýli, hmyz, ryby a mnoho druhů rostlin

Malajsie - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Malajsie podle oblastí
Malajsie - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Malajsie
Berjaya Langkawi Resort Berjaya Langkawi Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 39 640 Kč včetně poplatků)

Okouzlující ostrov Langkawi, bohatý na legendy a folklór, bujnou tropickou zeleň a jezera, je tím pravým balzámem na duši. Čtyřhvězdičkový hotel..

Westin Langkawi Resort & Spa Westin Langkawi Resort & Spa
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 105 770 Kč včetně poplatků)

Luxusní pětihvězdičkový resort Westin Langkawi Resort & Spa se nachází na krásné bílé pláži obkopené tropickou džunglí. Pokud však zatoužíte po..

The Andaman Langkawi The Andaman Langkawi
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Tento přepychový resort leží vprostřed panenského deštného pralesa na ostrově Langkawi, z jedné strany obklopen majestátním pohořím Mat Cincang..