zpět na Evropa

Dovolená Kypr

Ostrov nabízí pro každého něco – kvalitní služby, nekonečné pláže, hory, skaliska, pověstnou kuchyni, tradiční víno a ideální klima. Škála aktivit, které zde lze provozovat, je opravdu nepřeberná. Ať už svůj pobyt strávíte poznáváním starověkých památek, prozkoumáváním hor ve vnitrozemí, vyhříváním se v písku nebo hraním golfu, na návštěvu Kypru určitě nezapomenete.

příjemná dovolená bez zástupů turistů mimo hlavní sezonu
doporučujeme zejména jarní termíny – duben a květen
300 slunečných dnů v roce, téměř žádné srážky
pláže, kultura a historie, výborné jídlo a služby
ideální pro rodiny s dětmi
množství all inclusive a lázeňských hotelů

Klenot východního středomoří, romantický ostrov zamilovaných, kde se z mořské pěny zrodila řecká bohyně lásky a krásy Afrodíté, má za sebou tisíciletou historii. Díky strategické poloze se zde vystřídalo mnoho kultur a vládců. Od Féničanů přes Asyřany a Egypťany až po Římské impérium.Téměř všechny dny v roce jsou slunečné s příjemnými teplotami okolo 20˚C. Deštivých dnů je tu opravdu málo.

Praktické informace na cestu
Elektřina: Elektrické napětí je 240 V. Je zapotřebí adaptér, který je běžně k dostání v obchodě, nebo k zapůjčení v hotelové recepci.

Stravování
V hotelech se vaří převážně mezinárodní kuchyně, obohacená o místní speciality s orientální příchutí. Tzv. mezze, tj. soubor velkého počtu předkrmů a chuťovek, který pochází z arabské kuchyně, se může skládat až z 80-ti různých chodů. Jedná se o zeleninové, masové a rybí předkrmy, v teplé nebo studené úpravě, např. kašičky z luštěnin (hummus apod.), grilovaná játra, nakládané nebo zapékané baklažány či rajčata, tykvičky a papriky, drobné pikantní klobásky, plněné vinné listy, olivy, tzatziki, grilované sýry atd., vše podávané na mělkých miskách s čerstvým pečivem nebo plackami. Kyperská kuchyně je samozřejmě také založená ve velké míře na darech moře, doporučujeme ochutnat sépie, chobotnice nebo mečouna. Velmi dobrá jsou také zeleninová a těstovinová jídla a bezkonkurenční kyperské dortíky.

Podnebí Vhodná je návštěva v rozmezí dubna až října, v tuto dobu svítí slunce v průměru 11 hodin denně. Suché a horké léto trvá od června do září. Nejtepleji je v červenci a srpnu, kdy teplota vzduchu dosahuje 40 až 45 stupňů a voda má až 28 stupňů. Noční teploty se v tuto dobu pohybují kolem 20 – 25 stupňů Celsia.

Chcete-li Kypr navštívit kvůli památkám, nejlepší volbou je květen, začátek června, září a říjen. Podzim je typický příjemným vánkem, voda má kolem 25 stupňů. Na jaře se teplota vzduchu pohybuje kolem 12 – 20 stupňů, teplota vody dosahuje 22 stupňů.

V zimě se průměrné teploty pohybují kolem 16 stupňů, slunce zapadá již kolem půl páté odpoledne. V tomto období se můžeme v pohoří Troodos setkat i s vrstvou sněhu, v provozu jsou i sjezdovky. Prší velmi ojediněle a výhradně během krátké a mírné zimy.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Larnaka
- je malé městečko a doslova první otevřená brána na Kypr. Leží blízko mezinárodního letiště a najdete zde nejstarší kostel na ostrově, spoustu obchůdků a nedaleko města zbytky larnackého akvaduktu.

Ayia Napa
- je nejrušnější a nejpopulárnější letovisko, kde o zábavu není nikdy nouze. V centru města je krásný klášter ze 16. století, který určitě musíte navštívit

Limassol
- je nejdůležitějším přístavem ostrova. Za návštěvu jistě stojí muzeum středověku, mešity a malý hrad, který je přímo v centru

Paphos
- v minulosti hlavní město ostrova, moderně založené, s pěknými plážemi v okolí, obdivuhodnou královskou hrobkou a několika pozůstatky římských staveb

Nikósie
- je současné hlavní město Kypru a je rozděleno linií příměří mezi turecké a řecké obyvatelstvo. Město má obdivuhodně zachovalé hradby. Více památek je na turecké straně a k jejich návštěvě budete potřebovat pas.

Troodos
- nejvyšší pohoří na Kypru s krásnými vesničkami a nejvyšší horou na ostrově Mount Olympos, kde se dá v zimě zalyžovat

Protaras
- malé letovisko s krásnými plážemi, větrnými mlýny a ovocnými zahradami

Kypr - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Itálie Itálie Kypr Kypr
Malta Malta Portugalsko Portugalsko
Řecko Řecko Španělsko Španělsko
Turecko Turecko
Kypr podle oblastí
Kypr - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Kypr
Lordos Beach Lordos Beach
8, 15 dnů nebo na přání
(od 22 110 Kč včetně poplatků)

Nedávno zrenovovaný čtyřhvězdičkový hotel. Patří mezi nejlepší hotely této kategorie na celém ostrově. Hotel má velice pěkný venkovní bazén a..

Palm Beach Palm Beach
8, 15 dnů nebo na přání
(od 23 860 Kč včetně poplatků)

Citlivě zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový hotel přímo na písečné pláži. Hotel obklopuje zahrada s v parných letních dnech poskytují příjemný stín..

Sun Hall Sun Hall
8, 15 dnů nebo na přání
(od 24 360 Kč včetně poplatků)

Moderní, městský, čtyřhvězdičkový hotel Sun Hall se nachází na oblíbené promenádě Finikoudes v centru kyperské Larnaky. To mu dodává ideální..

Grecian Sands Grecian Sands
8, 15 dnů nebo na přání
(od 24 890 Kč včetně poplatků)

Příjemný čtyřhvězdičkový hotel v řeckém stylu. Hotel je obklopen zelení, která poskytuje stín a horkých letních dnech. Hotel se specializuje na..

Golden Coast Golden Coast
8, 15 dnů nebo na přání
(od 26 040 Kč včetně poplatků)

Tento čtyřhvězdičkový hotel je zařízen v klasickém středomořském stylu. Je obklopen zelení, před hotelem je zátoka s písečnou..

The Royal Apollonia The Royal Apollonia
8, 15 dnů nebo na přání
(od 26 820 Kč včetně poplatků)

Tento kvalitní plážový hotel leží přímo u moře uprostřed turistické oblasti v populárním kyperském letovisku Limassolu. Jeho moderní budova..

Athena Beach Hotel Athena Beach Hotel
8, 15 dnů nebo na přání
(od 27 420 Kč včetně poplatků)

Stylový čtyřhvězdičkový hotel, který je situovaný na písčito-kamenité pláži nedaleko městečka Paphos. Díky jeho poloze můžete prozkoumat také..

Hotel St Raphael Hotel St Raphael
8, 15 dnů nebo na přání
(od 29 250 Kč včetně poplatků)

Tento moderní plážový hotel byl otevřen v roce 1987 a v roce 2009 prošel kompletní rekonstrukcí a rozšířením. Vedle blankytného moře podtrhuje..

Stránka: