zpět na Exotika

Dovolená Kostarika

KOSTARIKA
Když Kryštof Kolumbus při svých objevitelských výpravách připlul do této vzdálené a zdánlivě bohem zapomenuté země, pojmenoval ji Costa Rica – Bohaté pobřeží. Malý středoamerický stát obklopený dvěma oceány je totiž spíše bohem požehnaný – je mírumilovný, pohodový a jeho krása je až pohádková. Pláže laskané sluncem a mořskými vlnami, které neokupují davy hlučných turistů, jezera a vodopády schované v neprostupné džungli, nad kterou se vypínají činné sopky, tak vysoké, že se dotýkají nebes a jejich vrcholky jsou zahalené do mlžného oparu, množství druhů fauny od motýlů a žab, hýřících neuvěřitelnými barevnými kombinacemi, přes ještěry a opice až po tukany a kolibříky. Kostarika – rajská zahrada Střední Ameriky.

Praktické informace na cestu
Elektřina: 120 V, 60 Hz, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory

Telefon: Pokrytí signálem má Kostarika dobré. Nejsnadnější způsob, jak uskutečnit mezinárodní hovor, je nákup telefonní karty (tarjeta telefónica). Karty jsou k dostání ve většině potravinových obchodů, v pouličních stáncích a v lékárnách. Je třeba si koupit kartu s číslem 199 (197 je pouze pro místní volání). Použití karty je velmi snadné, vložíte kartu do telefonního automatu, vyťukáte tel 199 a následně zvolíte klávesu 2 a tím se dostanete k instrukcím v angličtině. Telefonní automaty přijímají také kreditní karty.

Internet: Internet je v zemi rozšířený a z tohoto pohledu je Kostarika bezproblémovou zemí. Občas mají i ty nejzapadlejší oblasti satelitní spojení.

Stravování
Nejlevněji se dá najíst v jídelnách tzv. sodas. Jedná se o malé hospůdky, kde se dá koupit něco na způsob našeho denního menu tzv. platos del día. Jídlo se pohybuje kolem 3 USD. V klasické restauraci se můžete najíst za 7 – 9 USD, ovšem je třeba počítat s poplatkem za servis 10% a daň 15%. Kostarika má kuchyni chutnou. Často se setkáte s rýží, fazolemi, masem nebo rybou. Co se týká nápojů, v Kostarice je možnost si koupit refrescos, což jsou studené nápoje vyrobené z mléka nebo vody a z čerstvého tropického ovoce. Kostarika sice není pivní velmocí, ale vyrábí se zde několik značek piva. Nejpopulárnější je pivo značky Imperial.

Podnebí
Kostarika leží v tropickém a subtropickém klimatickém pásmu. Průměrné roční teploty se pohybují mezi 32°C na pobřeží a 17°C ve vnitrozemí. Počasí na karibském pobřeží je více deštivé, zatímco podél Pacifiku trvá období sucha čtyři až pět měsíců. Období sucha trvá od prosince do dubna, zatímco období dešťů má Kostarika od května do listopadu. Celkový roční úhrn srážek činí asi 3 000 mm. Výše položené oblasti se vyznačují chladnějším podnebím. Nejlépe je vycestovat mimo sezónu. Mnoho hotelů nabízí slevy. Nejlepší je tedy vycestovat v listopadu, dubnu a v květnu. Hlavní sezóna je prosinec, leden, únor, březen, část dubna.

Zajímavá místa – kam se vypravit
San José
- je hlavním městem státu Kostarika. Je známé pro svůj pozoruhodný urbanistický vývoj, kdy historické budovy z koloniálního období přímo sousedí s ultramoderními stavbami. Oblíbeným cílem cestovatelů je i blízké okolí města, nejčastěji dvě stále ještě činné sopky, k jejímž vrcholkům stoupáte po neuvěřitelně příkrých cestičkách.

Alajuela
- leží v Centrálním údolí 18 km severozápadně od San José. Město se rozkládá na úpatí vulkánu Poás a jeho nadmořská výška je přibližně o 200 m menší než nadmořská výška San José. Alejuela bylo založeno roku 1676, ale najdete zde jen málo historických budov. Celkově je ale město příjemnější a méně uspěchané než San José. Za návštěvu stojí Museo Juan Santamaría, které leží ve stejnojmenném parku a je pojmenováno podle národního hrdiny Juana Santamaría, který zemřel ve válce roku 1856. Dalším zajímavým místem je park plný mango stromů Parque Central. Podle těchto stromů se Alejuele říká „město manga.

Poás
- je aktivní sopka v centrální části Kostariky. Jeden ze tří kráterů této středoamerické sopky je gejzír. Podoba tohoto kráteru je podobná zjizvené měsíční krajině uzavřené do kotle o průměru 1,6 kilometrů a hloubka je odhadována na 300 metrů.

Limón
- je karibské město, dokonalým místem pro odpočinek a relaxaci. Úchvatným zážitkem jsou početné parky v bezprostřední blízkosti města. Limón je oblíbený též díky romantickým hotelům, z nichž některé se nacházejí na útesech vysoko nad mořským pobřežím. Limón je také výborným výchozím bodem k návštěvě NP Tortuguero.

NP Tortuguero
- je důležitou základnou pro zelené mořské želvy z celého karibského pobřeží. Na světě existuje 8 druhů mořských želv, 6 druhů z toho žije v Kostarice a 4 druhy přímo v Tortuguero. Prší tu během celého roku a deštník nebo kvalitní nepromokavé oblečení je zde podmínkou, stejně tak i repelenty.

NP Arenal
- nachází se zde polovina všech živočišných druhů, známých v Kostarice. Největší atrakcí je ale sopka Arenal. Nejlepší místo na noční představení vulkánu je ze severní a západní strany kopce. Činnost sopky se mění den ode dne. Někdy z ní vytéká žhavá láva a do vzduchu létají kameny, jindy zase jen klidně bublá.

Monte Verde
- je malá obec na severozápadě Kostariky. V blízkosti přírodní rezervace Monte Verde leží malé město Santa Elena. Cesta vedoucí z města do rezervace je lemována atrakcemi, jako např. motýlí farma, žabárium, terárium, továrna na výrobu sýrů a množství uměleckých galerií. Co si ale rozhodně nesmíte nechat ujít je takzvaný Sky trek nebo Sky Walk. Toto a mnoho dalšího můžete zažít v Monte Verde, které byste si při návštěvě Kostariky rozhodně neměli nechat ujít.

Kostarika - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Kostarika podle oblastí
Kostarika - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Kostarika
Kostarika - perla Střední Ameriky Kostarika - perla Střední Ameriky
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Adrenalinové aktivity v kombinaci s odpočinkem na pláži - jedinečný způsob, jak poznat tuto překrásnou exotickou destinaci. Jedná se o..