zpět na Exotika

Dovolená Jordánsko

Na první pohled se může Jordánsko zdát jako vyprahlá země bez známek života, ale nenechte se odradit zkresleným dojmem, který ještě umocňují fantazírující média. Místní obyvatelé jsou nesmírně pohostinní a srdce mají vřelá jako všudypřítomný rozpálený písek. V rozsáhlé poušti se skrývají dávno ztracené hrady, zbytky římských měst, významná poutní místa, horké prameny, Mrtvé moře nebo perla mezi památkami arabského světa – skalní město Petra. Polorozpadlé křižácké pevnosti jsou němými svědky dávných výprav do Svaté země, řeka Jordán zase může povyprávět některé z příběhů Starého Zákona a starověké kresby na strmých stěnách scénického Wádí Rum přesvědčí o přítomnosti dávných civilizací v této zdánlivě nehostinné krajině.

Praktické informace na cestu
Elektřina: : 230 V, 50 Hz.

Telefon: Existují zde buď soukromé telefonní společnosti, nebo je možné volat z hotelu a obchodu. Tří minutový místní hovor stojí okolo 100 filsů. Ceny hovorů do zahraničí se dost různí. Nejlevnější jsou soukromé telefonní agentury.

Internet: Internet je zde běžně dostupný. Nejlevnější a největší koncentrace bývá u univerzit.

Stravování
Hlavním jordánským pokrmem, který musíte rozhodně ochutnat, je švarma. Trochu připomíná gyros, protože je to chlebová placka, do které se dávají různé náplně. Jinak se v Jordánsku najíte kdekoliv a kdykoliv, malé resturace či bufety jsou na každém rohu. Samozřejmě v době ramadánu jsou pravidla trochu jiná. Typická je arabská kuchyně, ochutnat můžete kuskus nebo např. falafel. Dalšímy typickými potravinami je skopové či jehněčí maso, hodně zeleniny i ovoce a samozřejmě rýže nebo ryby. Mezi typické potraviny patří dále manfas, což je skopové maso v jogurtu s cibulkou a s rýží. Na každém rohu je k dostátní kebab. Vodu pijte rozhodně jen balenou. Z alkoholu se zde pije arak, který se vyrábí z vinné révy a anýzu. Oblíbené je také pivo. Pokud máte rádi jídlo z fast foodů, tak si taky přijdete na své. Svoje provozovny tu mají všechny obří řetězce, hamburgery tu patří k oblíbeným svačinkám. Místní stravovací zařízení se až na výjimky vyznačují poměrně dobrými hygienickými standardy.

Podnebí
V Jordánsku je počasí subtropicky suché a je ovlivněno Středozemním mořem. Na západě je klima více středomořské, na východě potom pouštní. Zimy jsou zde studené a léta opravdu teplá a suchá. V létě jsou teploty v údolích až okolo 48 ˚C, v Ammánu okolo 26 ˚C.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Petra
- je místem, kterým Jordánsko asi nejvíce láká turisty. Majestátnost tohoto místa a pohádkově nádherné stavby přispěly k rozšíření seznamu světového dědictví UNESCO. Petru najdete za vstupní branou nazývanou siq.

Mrtvé moře
- je bezodtoké slané jezero, jehož hranice tvoří Izrael a Západní břeh Jordánu na západě a Jordánsko na východě. Nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu a je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu, nejníže položeným slaným jezerem na světě. Leží v Jordánském údolí a jeho hlavním přítokem je řeka Jordán.

Řeka Jordán
- protékající Velkou příkopovou propadlinou, která tvoří hranici mezi státy Izrael, Jordánsko a Západním břehem Jordánu. Měří 251 kilometrů a plocha jejího povodí je 18 300 km2. Historicky a nábožensky je považována za jednu z nejposvátnějších řek světa.

Ammán
- je hlavním a největším městem státu Jordánsko. Řadí se mezi nejkrásnější města Blízkého východu a tvoří výhodné výchozí místo pro další cesty za poznáním Jordánska.

Wadi Rum
- malá vesnička ležící v údolí Rum. Právě ve Wadi Rum uvidíte jak krásná dokáže být poušť. Místo je plné kaňonů, některé z nich jsou doposud neprozkoumané. Na strmých skalních stěnách naleznete starověké kresby a nápisy, celá oblast je chráněnou krajinnou oblastí s četnými druhy vzácné flóry a fauny. Jedinými obyvateli Wadi Rum jsou vesničané a beduínští nomádi a jedinými stavbami jsou stany z kozí srsti.

Jerash
- město nacházející se 48km severně od hlavního města Ammánu je proslavené díky pozůstatkům římské architektury. Antické rozvaliny města Jerash (Gerasa) naleznete v biblických Gileadských horách a jsou jednou z hlavních zajímavostí, které vám Jordánsko nabízí.

Jordánsko - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Jordánsko podle oblastí
Jordánsko - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Jordánsko
Mövenpick Resort & Residence Aqaba Mövenpick Resort & Residence Aqaba
8, 11 dnů nebo na přání
(od 28 000 Kč včetně poplatků)

Luxusní a architektonicky zajímavý hotel v centru Aqaby je inspirován arabskou architekturou. Nabízí skvělé služby, krásný výhled na Rudé moře a..

Mövenpick Resort & Spa Tala Bay Mövenpick Resort & Spa Tala Bay
8, 11 dnů nebo na přání
(od 28 610 Kč včetně poplatků)

Tento atraktivní resort je opravdu idylickým místem pro trávení dovolené v Aqabě. Nabízí pětihvězdičkový komfort, příjemné prostředí a kvalitní..

Mövenpick Dead Sea Resort & Spa Mövenpick Dead Sea Resort & Spa
8, 11 dnů nebo na přání
(od 30 830 Kč včetně poplatků)

Hotel se nachází na severovýchodním břehu Mrtvého moře. Tato krásná oblast je proslulá díky ojedinělým lázním ZARA (rozloha 6000 m 2), jejichž..

Kempinski Aqaba Kempinski Aqaba
8, 11 dnů nebo na přání
(od 31 780 Kč včetně poplatků)

Zcela nový a zároveň nejluxusnější hotel v Aqabě přímo na soukromé písečné pláži. Tradiční design a špičková kvalita řetězce..

Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea
8, 11 dnů nebo na přání
(od 32 970 Kč včetně poplatků)

Tento luxusní pětihvězdičkový hotel postavený ve stylu babylonských visutých zahrad postavený z místního kamene uprostřed zahrad, lagun,..

Intercontinental Aqaba Intercontinental Aqaba
8, 11 dnů nebo na přání
(od 35 650 Kč včetně poplatků)

Luxusní plážový resort známého mezinárodního řetězce přímo v centru Aqaby. Vychutnejte si relaxaci na privátní pláži s výhledem na Aqabský..

Dead Sea Spa Hotel Dead Sea Spa Hotel
8, 11, 15 dnů nebo na přání
(od 36 550 Kč včetně poplatků)

Hotel je populární destinací díky Mrtvému moři, které je známo svými zázračnými léčebnými účinky. Dead Sea Spa Hotel je součástí resortu Salt..

Captain´s Hotel Aqaba Captain´s Hotel Aqaba
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Tento městský butikový hotel Vás osloví svými stylovými interiéry, příjemnou atmosférou a výbornou kuchyní. Nabízí pohodlné pokoje, bazén,..