zpět na Exotika

Dovolená Indonésie

Indonesia Raya – Velká Indonésie – název státní hymny je skutečně výstižný: Indonésie je opravdu velká, a to v mnoha ohledech. Rozkládá se na největším světovém souostroví, které zahrnuje 17.000 ostrovů pokrytých převážně hustou zelení džungle. Z některých výhružně ční činné vulkány, nad jinými se drží dusný tropický vzduch tetelící se nad rýžovými políčky. Kontrastem k nim jsou přelidněná města dokazující, že Indonésie je čtvrtou nejlidnatější zemí světa. Tato rozlehlá ostrovní říše je domovem mnoha unikátních kultur, řady náboženství a desítek etnik. Chudá a chaotická, pestrá a rozmanitá, bezprostřední a usměvavá, taková je Indonésie.

Praktické informace na cestu
Elektřina: Napětí je zde obojí, 110 V, 50Hz střídavých, nebo 220 – 240 V. Zásuvky jsou podobné jako v ČR.

Telefon: Volání do zahraničí doporučujeme přes internet, tento způsob je nejlevnější a dostupný v četných internetových kavárnách. Mobilní roaming funguje bez problémů, jsou zde sítě několika mobilních operátorů (Telkomsel, Satelindo, Excelcomindo, Indosat atd.).

Internet: Internet je dostupný v četných internetových kavárnách, někde je však pomalejší připojení.

Stravování
Indonéská kuchyně se mezi regiony sice odlišuje, ale obecně je založena na čínských, evropských, středovýchodních a indických postupech. Hlavní složkou potravy je rýže, která je servírovaná společně s masem a zeleninou. Podstatnými přísadami jsou koření (hlavně chilli), kokosové mléko, ryby a drůbež.

Podnebí
Díky poloze na rovníku v Indonésii panuje tropické klima se střídavými obdobími sucha a monzunů. Průměrné roční srážky dosahují v nížinách 1780 – 3175 mm a až 6100 mm v horských oblastech. Nejvíce srážek je zaznamenáváno v horských oblastech na západním pobřeží Sumatry, na západě Jávy, na Kalimantanu, Sulawesi a Nové Guiney. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80 %. V průběhu roku se teploty mění jen mírně, například v Jakartě se pohybují mezi 26 až 30 °C.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Jakarta
- pokud návštěvníci pominou značné znečištění, odhalí Jakarta, hlavní město Indonésie, návštěvníkům své kouzlo. V jedné z nejvíce vzrušujících asijských metropolí stojí za návštěvu radnice původního holandského města, kde dnes sídlí Jakartské historické muzeum, Istana Merdeka – prezidentský palác a mešita Istiqlal, která dokáže pojmout až 10 000 uctívajících. Mezi nejznámější městské parky se řadí Medan Merdeka, v němž stojí 140 m vysoký památník Monas.

Bali
- Bali se nachází východně od ostrova Jáva a západně od ostrova Lombok. Pro mnoho turistů je tento ostrov synonymem tropického ráje. Jako celek vyvolává dojem malované divadelní kulisy – rýžová políčka na úbočích připomínající obří schody, vulkány tyčící se do mraků, tropické lesy překypující bujnou vegetací, písčité pláže omývané teplými vodami Indického oceánu, bohatý podmořský svět. Návštěvníci mohou obdivovat jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě a zároveň být svědky místní kultury prostřednictvím nejrůznějších náboženských obřadů a folklorních slavností. Kulturním centrem Bali je městečko Ubud, zde můžete spatřit řemeslníky při práci nebo představení tradičních tanců jako je Kecak, Legong či Barong. Velmi navštěvované jsou hinduistické chrámy. Mezi nejznámější patří Ulu Watu, Pura Kehen, Pura Dalem, Kintamani či Tanah Lot na jižním cípu ostrova. Pro místní má největší význam chrámový komplex Besakih na úbočí hory Agung. Relaxovat u moře nebo poznávat mořské hlubiny můžete pak třeba v Amedu na východě ostrova.

Java
- nejrozvinutější a nejhustěji obydlený ostrov indonéského souostroví. Vykazuje všechny typické znaky asijské společnosti zažívající rychlý rozvoj. Jáva je domovem pro 60% obyvatel Indonésie a je kulturním a politickým srdcem země. Přitom stále ještě nabízí i mnoho přírodních krás jako jsou činné vulkány, náhorní plošina Dieng či tropická džungle v NP Pangandaran. Někdejší hinduisticko-buddhistické impérium dosáhlo svého vrcholu právě na Jávě a zanechalo po sobě takové architektonické skvosty, jakými jsou chrámy Borobudur a Prambanan. Kulturní metropolí Jávy je Yogyakarta.V sou­časné době zde však převažuje islám.

Lombok
- stejně jako Bali nabízí překrásné pláže, sopky a různorodou krajinu. Mezi turistická lákadla patří potápění, šnorchlování, pěší turistika a surfování, stejně tak jako poutavá tradiční kultura. Výstup na sopku Rinjani a následný relax na ostrůvcích Gili jistě stojí za to.

Sulawesi
- ostrov patří k souostroví Velké Sundy. Historií našlapaná oblast s mystickou atmosférou. Pestrá krajina s džunglí, vápencovými skalisky, rýžovými terasami, políčky bavlny, kávovníky… Ostrov má dlouhé členité pobřeží, což to ho předurčilo stát se domovem legendárních námořníků a stavitelů lodí – Makasarů a Bugiů, Bugisanů i tzv. mořských cikánů, Bajauů, lovců a rybářů. Země Torajů – Tana Toraja – ve střední části jižního Sulawesi je známá svými ojedinělými pohřebními slavnostmi, skalními hroby ve vesnicích Lemo a Londa či svými dobytčími trhy a nezaměnitelnými střechami obytných domů.

Padang
- hlavní město provincie Západní Sumatry, státu Indonésie. Muara Harbou je živým přístavem menších lodí, které zajišťují spojení mezi Padangem a ostatními místy ostrovního státu, Indonésie.

Bukittinggi
- je druhé největší město na Západní Sumatře a je turistickým centrem. Většina návštěvníků Indonésie, ostrova Sumatra, zařazuje toto místo do svého cestovatelského harmonogramu. Místní obyvatelé ho nazývají Kota Jam Gedang (Velké hodiny), protože v samém centru města je krásná věž s hodinami, která byla vystavěna v průběhu holandského období. Město Bukittinggi leží v nadmořské výšce 930 m, má chladné, výrazně horské klima. V jeho okolí se nachází tři vulkány: Sago, Singgalang a Merapi.

Borobudur
- chrámový komplex mahájánového buddhismu na nejlidnatějším ostrově zvaném Jáva, který pochází z 9. století.

Prambanan
- největší hinduistický chrámový komplex v ostrovní zemi jakou je Indonésie a současně jeden z největších v jihovýchodní A­sii.

Mount Bromo
- aktivní sopka masívu Tengger na ostrově Jáva. Nejedná se o nejvyšší vrchol masivu, ale je nejznámější, měří 2329 m. Tato oblast je jednou z nejnavštěvo­vanějších turistických atrakcí Indonésie.

Mount Agung
- nazývaný také jako Gunung Agung (3142 m) je nejvyšším bodem na Bali. Je to nejposvátnější hora v zemi jakou je Indonésie. Jde o aktivní vulkán, který výrazně ovlivňuje počasí na ostrově.

Keli Mutu
- sopka na ostrově Flores. Uvnitř sopky jsou tři kráterová jezera různých barev, toto je způsobeno horkými plyny, v nichž jsou rozpuštěny různé minerály a prvky.

Rinjani
- posvátná sopka na ostrově Lombok, vysoká 3726 m.

Rantepao
- město v Tana Toraja, na území ostrova Sulawesi.

Indonésie - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Indonésie podle oblastí
Indonésie - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Indonésie
Bali Garden Beach Resort Bali Garden Beach Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 29 570 Kč včetně poplatků)

Pláž Kuta je jednou z nejvyhledánějších destinací z celé Indonésie a tříhvězdičkový hotel Bali Garden Beach je tak velice populární především..

Legian Beach Hotel Legian Beach Hotel
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 31 330 Kč včetně poplatků)

V balijském jazyce znamená „legian“ potěšení smyslů. Přesně takový pocit budete mít z pobytu v tomto příjemném čtyřhvězdičkovém hotelu, který je..

Bali Tropic Resort & Spa Bali Tropic Resort & Spa
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 32 570 Kč včetně poplatků)

Hotel se nachází přímo u jedné z nejkrásnějších a nejluxusnějších pláží na Bali v oblasti Nusa Dua na výběžku jménem Tanjung Benoa. Hotel je..

Hard Rock Hotel Bali Hard Rock Hotel Bali
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 33 090 Kč včetně poplatků)

Velice originální čtyřhvězdičkový hotel, který je jedním z nejlepších deluxe hotelů v oblasti. Nachází se na území o rozloze 3 hektarů u slavné..

Sheraton Senggigi Sheraton Senggigi
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 33 820 Kč včetně poplatků)

Prvotřídní pětihvězdičkový resort Sheraton Shenggigi Beach Resort se nachází na krásném ostrově Lombok. Skvělou reputaci si hotel získal..

Melia Bali Villas & Spa Resort Melia Bali Villas & Spa Resort
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 33 980 Kč včetně poplatků)

Resort Melia Bali Villas & Spa Resort je synonymem exotického luxusu a komfortu. Procházet se můžete nádhernou tropickou zahradou s lotosovými..

Novotel Yogyakarta Novotel Yogyakarta
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 37 170 Kč včetně poplatků)

Čtyřhvězdičkový hotel je součástí slavné sítě hotelů a je jedním z nejlepších čtyřhvězdičkových hotelů v oblasti. Spojuje v sobě luxusní..

Nusa Dua Beach Hotel & Spa Nusa Dua Beach Hotel & Spa
10, 13, 17 dnů nebo na přání
(od 39 110 Kč včetně poplatků)

Tento luxusní, pětihvězdičkový resort se rozprostírá na 9 hektarech tropické zahrady na poloostrovním výběžku na jihu ostrova Bali. Pravidelnými..

Bali Reef Resort Bali Reef Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Hotel Bali Reef je oázou přímo u pláže v krásné autentické rybářské vesničce na poloostrově Tanjung Benoa. Je obklopen tropickou zahradou a..

Pan Pacific Nirwana Bali Resort Pan Pacific Nirwana Bali Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Luxusní resort, který se může pyšnit výhledem na známý chrám Tanah Lot, je jediným na ostrově, který má své vlastní 18-ti jamkové hřiště. Má..

Sol Beach House Benoa Sol Beach House Benoa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Sol Beach House Benoa je elegantní resort inspirovaný balijskou architekturou. Je situován v severní části krásné písčité pláže Tanjung Benoa...

Grand Balisani Suites Grand Balisani Suites
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Příjemný čtyřhvězdičkový hotel Grand Balisani Suites se nachází v tropické zahradě s výhledem na zlatavou pláž jihozápadního pobřeží ostrova..

Jayakarta Bali Hotel Jayakarta Bali Hotel
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Čtyřhvězdičkový hotel Jaykarta Bali Hotel, obklopený jedenácti akry tropické zeleně, je jedním z nejvyhledávanějších hotelů na Bali, neboť..

Stránka: