zpět na Exotika

Dovolená Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie (v překladu „mnoho ostrovů“) je rozlehlý ostrovní stát skládající se z pěti souostroví – Société (Společenské ostrovy), Tuamotu (Tuamoty), Marquises (Markézy), Australes (Australy) a Gambier (Gambiery). Celkem se jedná o 118 sopečných ostrovů a atolů, které se nachází v Tichém oceánu, 600 km západně od Chile a 5200 východně od Austrálie.

Praktické informace na cestu
Elektřina: 220V 60 Hz, užívají se zde převážně 2 typy zásuvek. Se 2 kulatými kolíky nebo se 2 plochými kolíky.

Telefon: Na ostrovech lze použít telefonních budek. Volání z hotelů bývá velmi drahé. Na místě je možné si zapůjčit mobilní telefon, což bývá výhodnější než roamingový tarif Francouzská Polynésie – ČR.

Internet: Internetové kavárny naleznete na Papeete a Moorei.

Stravování
V místní kuchyni jsou poznat francouzské a asijské vlivy, ale stále převládá tradiční úprava jídla v Ahima´a – jakési podzemní troubě. Maso a zeleniny jsou zabaleny do banánových listů a uloženy na horké kameny. Vše se poklade ještě další vrstvou listů a na závěr půdou a nechá se to vařit několik hodin. Kromě ryb a mořských plodů zde konzumují i kuřecí a vepřové maso. Francouzská Polynésie je tropická oblast a součástí jídelníčku je samozřejmě také tropické ovoce: papaya, mango, ananas, vodní melouny, chlebovník. Velmi často používanými ingrediencemi je limetková šťáva, kokosové mléko a vanilka, které se používají jak k přípravě sladkých tak kyselých pokrmů. Vyhlášeným tahitským dezertem je Poe – sladký puding z kořene tara ochucený banánem, vanilkou, papájou a politý hustým kokosovým mlékem. Jednou z místních specialit je syrový tuňák marinovaný v kokosovém krému a limetkové šťávě. Kromě místních (tahitských a francouzských) restaurací zde naleznete také restaurace čínské, vietnamské a italské.

Podnebí
Francouzská Polynésie a její ostrovy leží na jižní polokouli v tropickém podnebném pásu. Léto a zima je tu tedy obráceně než na severní polokouli. Není zde žádné výrazné období monzunových dešťů, nicméně déšť může přijít kterýkoliv den v průběhu roku. Nejvíce srážek lze očekávat v období od října do března, kdy je na ostrovech léto. Francouzská Polynésie má příjemné teploty, ochlazované pasáty, které vanou během celého roku. Průměrná teplota se v teplejším období od listopadu do března pohybuje okolo 28°C, v období chladnějším od dubna do října kolem 25°C. Pro příznivce potápění doporučujeme navštívit ostrovy mezi prosincem a únorem, kdy je voda čistější a průzračnější.

Zajímavá místa – kam se vypravit
Tahiti
- je největším ostrovem oblasti Francouzská Polynésie. Hlavní město Papeete je umístěno na severozápadním pobřeží. Hornatý ostrov pokrývá deštný prales. Tahiti proslavila díla francouzského malíře Paula Gauguina. Nejvyšší bod je se svou výškou 2 241 m nad mořem Mount Orohena. Ostrov se skládá ze dvou kruhových částí, kde středem každé z nich je sopečná hora. Tyto dvě části jsou spojeny krátkou pevninskou šíjí, která je pojmenována po malém městě Taravao, které se tam nachází. Severozápadní část je známá jako Tahiti Nui („velké Tahiti“), a jihovýchodní část, mnohem menší, je známá jako Tahiti Iti („malé Tahiti“).

Papeete
- je hlavní město souostroví Francouzská Polynésie. Název města znamená v překladu „koš s vodou" a pochází od Evropanů. Velmi rušno je ve zdejším přístavu, ale také na tržišti nedaleko nábřeží. Za návštěvu stojí katolická katedrála Notre Dame z let 1869 – 1875. Nedaleko si můžete prohlédnout také Misionářskou čtvrť s botanickou zahradou, Muzeum perel, zahrady Biskupského paláce s malou gotickou kaplí, protestantský kostel Paofai se zářivě růžovo-bílou fasádou, čínský kostel a synagogu.

Moorea
-blízko největšího ostrova Francouzské Polynésie Tahiti je vysoký ostrov Moorea, který se dá asi nejlépe prozkoumávat na čtyřkolkách nebo na koni. K úžasným zážitkům patří pozorování delfínů a velryb. Neméně zajímavé jsou vyjížďky spojené s krmením rejnoků a žraloků. Moorea je jedním z mála míst, kde se dá mnohem levněji bydlet také v soukromí, se skvělou příležitostí poodhalit všední život pohostinných Tahiťanů.

Bora Bora
- je ostrov v soustroví Francouzská Polynésie. Leží v jižním Pacifiku, 280 km severozápadně od ostrova Tahiti, největšího ostrova této skupiny. Každý ze zdejších ostrovů je pozůstatkem jedné nebo více sopek a většinu z nich navíc obklopují prstence korálového útesu. K nejoblíbenějším aktivitám na ostrově patří: jízda na kajaku, paragliding, vodní lyžování, šlapadla, výlety na lodi s proskleným dnem, windsurfing, tenis, plážový volejbal, plavání nebo projížďka na vodním skútru. K těm nejoblíbenějším činnostem na ostrově však patří šnorchlování a potápění a to především pro pestrobarevnost zdejší mořské fauny. Pod vodou se lze setkat s houfy pestrobarevných ryb, baracudami, rejnoky, mantami, murénami, želvami či žraloky. Se zkušeným místním průvodcem se lze vydat i na pěší túru na nejvyšší dominanty ostrova – horu Pahia či Otemanu, ze kterých se návštěvníkům naskytne výhled na rozsáhlé laguny podél celého ostrova.

Maupiti
- je zmenšeninou ostrova Bora Bora. Ostrov Maupiti, ležící uprostřed laguny, se skládá ze tří hor, které jsou vysoké od 250 do 380 metrů a je obklopen pěti menšími ostrovy.

Hua Hine
- neboli tajemný ostrov se skládá ze dvou ostrovů Huahine Nui, ležícího na severu, a Huahine Iti, který se rozkládá na jihu. Ostrov je hornatého typu a je typický svými členěnými zálivy, na kterých naleznete pohádkové pláže s bílými písky a palmami. Celý Huahine je doslova „obalen" různými lagunami, které jsou určeny k pěstování exotických plodů jako jsou a vodní melouny.

Souostroví Tuamotu
- tvoří ho především nízké ostrovy a atoly. Každý ostrov je obklopen lagunou a korálovým útesem, který vytváří vynikající podmínky pro pěstování perel. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Rangiora, Tikehau, Manihi

Souostroví Markézy
- rozkládá se nejseverněji nedaleko rovníku. Nejznámějšími ostrovy jsou Nuku Hiva, Hiva Oa, Ua Pou a Ua Huka, kde se nachází velkolepé arboretum.

Francouzská Polynésie - informace o zemi a důležité kontakty

s námi s důvěrou

Služby na vaše přání zájezd vždy upravíme podle vašich požadavků. Stopovery, kombinace, délka pobytu.

Pouze originální produkt všechny zobrazené zájezdy jsou naším originálním produktem. Na Vaše otázky známe odpovědi..

země v naší nabídce
Francouzská Polynésie Francouzská Polynésie Indonésie Indonésie
Jordánsko Jordánsko Malajsie Malajsie
Maledivy Maledivy Mauricius Mauricius
Omán Omán Seychely Seychely
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty Srí Lanka Srí Lanka
Thajsko Thajsko Vietnam Vietnam
Zanzibar (Tanzanie) Zanzibar (Tanzanie)
Francouzská Polynésie podle oblastí
Francouzská Polynésie - podrobné hledání zájezdů
Potřebujete poradit s výběrem zájezdu?   Volejte 224 323 074
Vybrané zájezdy Francouzská Polynésie
Le Meridien Tahiti Le Meridien Tahiti
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 94 290 Kč včetně poplatků)

Hotel se nachází přímo na jediné sněhobílé pláži na ostrově Tahiti a nabízí překrásnou vyhlídku na okolní hory a modré vody Tichého oceánu...

Intercontinental Tahiti Resort Intercontinental Tahiti Resort
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 101 280 Kč včetně poplatků)

Tento hotel s romantickou polohou na písčitém břehu laguny a s vyhlídkou na ostrov Moorea je vystavěn v polynéském stylu a nedávno prošel..

Maitai Rangiroa Lagoon Resort Maitai Rangiroa Lagoon Resort
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 103 820 Kč včetně poplatků)

Tento resort se nachází u laguny Rangiroa, jedné z největších lagun jižné polokoule. Připraveno je v něm 38 pokojů a bungalovů zařízených v..

Intercontinental Moorea Resort & Spa Intercontinental Moorea Resort & Spa
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 108 280 Kč včetně poplatků)

Intercontinental Moorea Resort & Spa je situován uprostřed tropických zahrad a tyrkysových lagun. V komplexu máte možnost užít si i delfínů, se..

Hilton Moorea Lagoon Resort & Spa Hilton Moorea Lagoon Resort & Spa
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 110 340 Kč včetně poplatků)

Tento hotel je posazen mezi dvěma menšími zátokami na ostrově Moorea. Idylická atmosféra místa je dotvořena křišťálově čistou lagunou a zelenými..

Hotel Kia Ora Hotel Kia Ora
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 115 830 Kč včetně poplatků)

Tento mimořádný hotel se nachází na samé hranici světa – na atolu vulkanického původu Rangiroa uprostřed neklidných vod Tichého oceánu. Nejen..

Intercontinental Bora Bora Le Moana Intercontinental Bora Bora Le Moana
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 131 910 Kč včetně poplatků)

Ne nadarmo se o odlehlém místě, na kterém stojí tento plážový resort, říká, že je snad nejkrásnějším místem Francouzské Polynésie. Ostrov v..

Le Taha'a Island Resort & Spa Le Taha'a Island Resort & Spa
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 136 600 Kč včetně poplatků)

Tento exkluzivní resort disponuje úžasnou polohou na korálovém atolu Motu Tautau a z jedné strany nabízí vyhlídku na nedaleký ostrov Taha’a a z..

Le Meridien Bora Bora Le Meridien Bora Bora
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 150 580 Kč včetně poplatků)

Hotel se nachází na jižním cípu deset kilometrů dlouhého korálového atolu Motu Piti Aau nedaleko ostrova Bora Bora a je z něj úžasný výhled..

Intercontinental Bora Bora Resort & Thalasso Spa Intercontinental Bora Bora Resort & Thalasso Spa
11, 14, 18 dnů nebo na přání
(od 183 560 Kč včetně poplatků)

Tento luxusní a k přírodě šetrný hotel otevřený v roce 2007 se nachází na korálovém atolu Motu Piti Aau. Je z něj úžasná vyhlídka na horu..

Moorea Pearl Resort & Spa Moorea Pearl Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Hotel Moorea Pearl Resort & Spa se nachází přímo na písčité pláži na severním pobřeží ostrova Moorea. V jeho pozadí se tyčí hory porostlé..

Hilton Bora Bora Nui Resort Hilton Bora Bora Nui Resort
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Na břehu malého zálivu ohraničeného bílým pískem a skálou lávového původu se nachází tento pětihvězdičkový plážový resort patřící do hotelové..

Bora Bora Pearl Beach Resort & Spa Bora Bora Pearl Beach Resort & Spa
individuální zájezdy na přání
(volejte 224 323 074)

Tento plážový resort se nachází na břehu překrásné laguny, za kterou se majestátně tyčí hora Mount Otemanu. Tropickými palmami obsypaná pláž..

Stránka: